הפיקוח העירוני מגביר את פעילות האכיפה כנגד אי איסוף צואת כלבים ברחבי העיר. בשבוע האחרון נתנו ע"י הפקחים ארבעה קנסות לתושבי העיר שלא אספו את צואת כלביהם מרחובות העיר.

הקנס הראשון ניתן בגינה הציבורית ברחוב עמק בית שאן בשעות הצהריים לתושבת שהניחה לכלבה לעשות צרכיו בגינה הציבורית, אך לא אספה. קנס נוסף ניתן ברחוב עמק חרוד על צואת כלבים שלא נאספה מהמדרכה. באותו היום ניתן קנס גם בגינה הקהילתית ברחוב יששכר פינת רחוב ראובן, קנס זה ניתן בעקבות בקשותיהם של חברי הגינה הקהילתית מאגף שפ"ע, להגביר את האכיפה בגינה לאחר שבתקופה האחרונה היו מקרים רבים בהם בעלי כלבים סיירו באופן חופשי בגינה עם כלביהם מבלי שאספו את צואת כלבם. קנס רביעי ניתן בגן המשחקים ברחוב אבני החושן.

סכום כל אחד מהקנסות הינו 475 שקלים, כאשר התושבים נדרשו בנוסף על הקנס, גם לאסוף את צואת כלבם.

פעילות הפיקוח העירוני בנושא מיגור השארת צואת הכלבים ברחובות העיר, בפארקים ובגינות הציבוריות מבוצעת על פי תכנית עירונית שמטרתה להילחם בתופעה מטרידה זו. האכיפה מתבצעת ע"י הפקחים בכל שעות היום, ואף בשעות הערב המאוחרות על ידי ביצוע מארבים, מעקבים, סיורים יזומים וצילומים.

לצד פעילות האכיפה, הוחלט בעירייה לפני מספר חודשים, לעודד גם פעילות חיובית של תושבים אשר אוספים אחר צואת כלבם ומדי שבוע. עד כה, ניתנו עשרות איגרות תודה לתושבים על ידי הפיקוח העירוני במטרה להעלות את המודעות לחשיבות הנושא בקרב התושבים. גם בשבוע האחרון, ניתנה איגרת שכזו, לתושב שטייל עם כלבו בפארק ברחוב המקלף בשכונת המגינים והופתע על ידי הפיקוח, בכך ששמו לב שאסף אחר צואת כלבו ואמרו לו תודה.

צילום: דוברות עיריית מודיעין