עם החזרה המדורגת לשגרה, גם רשת הספריות במודיעין מכבים רעות חוזרת לפעילות החל מיום רביעי 20.5.20.

רשת הספריות כוללת את הספרייה ע"ש שכטר, ספריית רעות, ספריית הכרמים וכן, 27 ספריות בבתי הספר היסודיים. לקראת פתיחתן המחודשת נעשתה היערכות קפדנית בשיתוף פעולה עם משרד הבריאות ומשרד החינוך, ונקבעו הנחיות ומגבלות באשר לאופי פעילותן בתקופה זהירה זו, למניעת התפשטות נגיף הקורונה.


כניסת התושבים לספריות תתאפשר בהתאם להנחיות התו הסגול הקובעות את המספר המירבי של שוהים בספרייה בזמן נתון,  בהתאם למספר עמדות השאלה פעילות בספרייה. בכניסה לכל אחת, יוצב שלט המסביר זאת. בנוסף, יוכלו להיכנס יחידים מעל גיל 14, כאשר כניסה מתחת  לגיל 14 תותר עם מבוגר מעל גיל 18. בכניסה יתבקשו התושבים לעבור מדידת חום, לעטות מסכה בכל זמן השהות בספרייה ולחטא ידיים בעמדת חיטוי באלכוג'ל שתוצב בכניסה.


גם זמן השהייה בספריה מוגבל בשל ההנחיות, ל-15 דקות במהלכן שירותי הספרייה הפעילים יהיו השאלה והחזרת ספרים בלבד. בהקשר זה מדגישים בעירייה כי לא יינתנו שירותי גלישה באינטרנט, הדפסה ושהייה לצורך קריאת ספרים. גם עמדות החיפוש העצמי בספרייה יהיו בשלב זה מושבתות, אך ניתן לבדוק את מצב ההשאלות ולבצע חיפושים בקטלוג הספרייה באמצעות אפליקציית ismartlib.


ספרים אשר הוחזרו מהשאלה יוכנסו ל"בידוד"  לשלושה ימים על פי הנחיות משרד הבריאות. המשמעות היא שהספרים יתאווררו בין המגע מאדם לאדם, בטווח זמן מספיק בכדי לצמצם ככל הניתן את הסיכון להתפשטות הנגיף. לצורך כך, יוחזרו הספרים לעגלות המיועדות לכך בכניסה לספריות.

שעות הפעילות של הספריות יישארו כפי שהן בשגרה.