גל התחלואה הנוכחי שובר שיאים גם במודיעין מכבים רעות וברשת הספריות העירונית הודיעו כי הספריות ייסגרו לקבלת קהל, זאת עד להודעה חדשה. מרשת הספריות עדכנו כי עד שהספריות תחזורנה לפעול כרגיל, ניתן יהיה לבצע השאלת ספרים במתכונת של איסוף עצמי.

שירות השאלת הספרים יתאפשר בהזמנה באמצעות קטלוג הספרייה או דרך אפליקציית  IsmartLib (לא ניתן לבצע הזמנות דרך הטלפון או במייל). ניתן יהיה להזמין ספרים להשאלה מהאוסף הקיים בספרייה ממנה התבצעה ההזמנה בלבד.

מרשת הספריות נמסר כי מענה יתקבל בתוך ארבעה ימי עסקים. הספרייה תשלח הודעה במייל לגבי מועד איסוף הספרים והאיסוף יתבצע בדלת הכניסה לספרייה. בספריית שכטר יתבצע האיסוף בדלת הכניסה בקומה העליונה). עוד נמסר כי בעת האיסוף יש לעטות מסיכה ולהקפיד על שמירת מרחק איש מרעהו.

ברשת הספריות מזכירים כי ניתן גם להזמין ספרים לקריאה דיגיטלית וספרים קוליים ממאגר העומד לרשות התושבים. ניתן לעשות זאת דרך אתר העירייהבנוסף, ממשיכות הספריות להעניק את שירות  "ספרים עד הבית", המיועד לאנשים המרותקים לבתיהם. המעוניינים בסיוע יוכלו לפנות לכתובת דוא"ל – libdigital@modiin.muni.il או להשאיר הודעה במשיבון בטלפון – 08-9731634.