מאת: רמי היפש

אחרי ששכחה התרגשות הבחירות, הגיעו אמש (רביעי 22.11), חברי המועצה החדשים והוותיקים לישיבה החגיגית הראשונה בעיריית מודיעין מכבים רעות.

כיאה למעמד, הגיעו לאירוע גם בני משפחה, חברים ופעילים פוליטיים ולא נשמעו הערות ביניים או הצעות לסדר. ישיבה שהעיקר בה הוא נאום ראש העירייה, השבעת חברי המועצה ופרידה מאלה שפרשו.

ביבס שטח במשך דקות ארוכות את ההישגים שהעירייה השיגה בקדנציה האחרונה ואת החזון שלו לחמש השנים הקרובות. חזון שעוסק בין השאר בחינוך, שיפור התחבורה בעיר, העסקים והבנייה בשכונות החדשות- נופים, מורשת והמע"ר שכעת עדיין זוכה לשם ה'ראמבלס', אבל ביבס הבטיח לשנות את שמו.

חברי המועצה היו קצת נרגשים והודו לבני המשפחה הנמצאים. כך ציין אילן בן סעדון את הוריו שהגיעו להשבעה, הילה בן אליעזר הזכירה את הילדים שלה, כולל הבת הקטנה שנולדה לאחר שנכנסה למועצה לפני חמש שנים.

תהליך הרכב הקואליציה לא ארך זמן רב. לצוות המשא ומתן של ביבס לקח קצת פחות משלושה שבועות להגיע להסכמים ולהרכיב את הקואליציה - 19 חברי מועצה יש למודיעין – 16 מתוכם יהיו בקואליציה. הסיעה היחידה באופוזיציה היא מודיעין חופשית שאמנם שילשה את כוחה, אך כצפוי לא נכנסה פנימה.

אבי אלבז, איתי אלמוג בר וגילעד ביהרי יהיו באופוזיציה. אלבז יחזיק בתיק ועדת הביקורת, אך הוא לא מתכוון להסתפק בכך, השבוע שלח אלבז לראש העיר מכתבים בהם דרש נציגות של חברי סיעתו בכל ועדות החובה של העירייה.

חברי מועצת העיר שחברו לקואליציה של ראש העיר יכהנו בתפקידים הבאים: 

מויש לוי יחזיק בתיק החינוך ויתפקד כסגן ראש עיר בשכר. עדי מן, מהסיעה שלו תהיה אחראית על הגיל הרך ועמיחי זליג בנה תפקיד חדש של אחראי על הקשר בין הקהילות. "זה תיק שקיים בערים נוספות כמו ירושלים ופתח תקווה. אני רוצה לחבר בין האנשים", אמר זליג.

אילן בן סעדון יתפקד גם הוא כסגן ראש העיר בשכר ויהיה אחראי על תיק התחבורה והביטחון.

שלמה פסי ימשיך בתפקידו כממלא מקום ראש העיר, ללא שכר.

בנוסף לסגנים, נוסד תפקיד חדש במועצה -  המשנה לראש העיר. תפקיד  ללא שכר, אשר יעבור ברוטציה בין עמיעד טאוב מהבית היהודי לאלעד שמעונוביץ' שהקים את סיעת הצעירים לפני הבחירות.

עמיעד טאוב יחזיק בתיק השירותים החברתיים, שירותי הדת ותרבות יהודית. חברתו לסיעה, נגה כץ רפפורט תהיה אחראית על תחום הקליטה.

אלעד שמעונוביץ' ימשיך להחזיק בתיקי הצעירים, התרבות והספורט ובנוסף יתפקד כיו"ר עמותת 'סחלבים'. עדי בן אברהם, חברתו לסיעה תהיה חברת דירקטוריון בעמותת ׳מופעים׳.

ברוך בוחניק, מי שהתחיל בקדנציה הקודמת בקואליציה וסיים באופוזיציה, יהיה שוב בקואליציה ויקבל את תיק היחידה האסטרטגית, תיק טכנולוגיות וערים חכמות ויהיה אחראי על הבריאות, כשהמשימה העיקרית שלו תהיה למצוא גורם שיפעיל מרכז רפואי גדול במודיעין, אחד ההדגשים של ביבס לקדנציה השלישית שלו.

שחר מי און ימשיך לנהל את ענייני העסקים הקטנים במודיעין ואת הפיתוח של העסקים באזורי התעסוקה, הוועדה לקידום מעמד הילד וגם יהיה אחראי על תיק הקהילה הגאה  ואחראי על רווחת החיות בעיר. הוא גם זכה ליד חופשית בהצבעות על נושאי דת במועצה.

בסיעתו של חיים ביבס נכנסו למועצה שלמה פסי, הילה בן אליעזר ושמעון גואטה אשר ימשיכו לנהל את תחומי האחריות אותם ניהלו בקדנציה הקודמת