שריפת הענק בבן שמן בשבוע שעבר כילתה ישוב שלם והותירה משפחות רבות ללא קורת גג, וללא רכוש כלל. תושבי הישוב מצאו עצמם בורחים מהאש רק עם הבגדים שלגופם. ביום שישי כבר התברר כי לעשרות המשפחות ממבוא מודיעים אין לאן לשוב, לאחר שרוב בתי היישוב נשרפו כליל.

אנשי היישוב כונסו בכפר הנוער בן שמן, שם דאגו לצרכיהם המיידיים.  המועצה האזורית חבל מודיעין פרסמה קריאה לתושבי האיזור לתרום ציוד וכל דבר לו יזדקקו התושבים המפונים. ההיענות לקריאה הייתה נרחבת, מרשימה ומרגשת. בתוך שעות נאסף ציוד רב: בגדים, מגבות, מוצרי טואלטיקה, מוצרי תינוקות, עגלות, עריסות, מזון, מים מינרלים, צעצועים, דברי מתיקה, תשמישי קדושה  ועוד ועוד.

בכפר הנוער בן שמן הוקמו פינות לטובת המשפחות להפעלת הילדים, לחלוקת ציוד וביגוד שהופעלו על ידי מתנדבים ועל ידי חניכי וצוות כפר הנוער.

פינות להפעלת ילדים. צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של כפר הנוער בן שמן


נכון לרגעים אלו נמסר ממועצת חבל מודיעין, אין עוד צורך בתרומת ציוד, אך יש צורך במתנדבים שיגיעו למיין את התרומות הרבות ולעזור בחלוקה . מיון הציוד יתבצע היום, ראשון 26.5 עד השעה 19:00.

המעוניינים להתנדב למשימה זו יכולים ליצור קשר עם  מיה בטלפון:  050-749-3612


תושבי האיזור אוספים ציוד למען משפחות מבוא מודיעים. צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של כפר הנוער בן שמן

הסוכנות היהודית לארץ ישראל הודיעה כי תעניק סיוע חירום מיידי למשפחות שביתן נשרף במבוא מודיעים ובקיבוץ הראל ושנותרו ללא קורת גג, באמצעות תרומה מיוחדת של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה. יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג: "הסוכנות היהודית בשותפות עם הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה יעניקו סיוע חירום באמצעות קרן החירום של הפדרציות לכל משפחה שאיבדה את ביתה על סך ראשוני של כ-1,000 דולר להתארגנות חירום בימים הקרובים. הסולידריות היהודית פועמת כשעשרות משפחות מתמודדות עם ההלם של אובדן בית ורכוש, עם החיים עצמם - ההתארגנות ללינה וניהול החיים מהיום במקום אחר. הסוכנות היהודית תהיה שם כדי לעזור ולסייע בכל דרך אפשרית עם אחינו ואחיותינו בתפוצות וזו לפחות בשורה לשבת למשפחות הנמצאות במצוקה."


עמותת "תושבים למען תושבים חבל מודיעין" פתחה חשבון בנק ייעודי לתרומות עבור משפחות מבוא מודיעים. המעוניינים להפקיד תרומה כספית לטובת הסיוע, יוכלו להפקיד לעמותת תושבים למען תושבים חבל מודיעין
בנק לאומי, ח-ן 02227840, סניף יהוד. 


הקרן לידידות החלה גם היא בגיוס תרומות בארצות הברית ובישראל, על מנת לסייע לנפגעי השריפות במבוא מודיעים וביישובים אחרים שנפגעו.
למעוניינים לתרום, ניתן לעשות זאת דרך אתר הקרן לידידות בעמוד הסיוע לנפגעים במצבי חירום ואסון. https://ifcjil.formtitan.com/TRUMA#/