"החוויה המודיעינית" שזכתה להצלחה רבה בשנתיים האחרונות, החלה את השנה במקום ממנו ככל הנראה יצא נס מרד משפחת החשמונאים בשלטון היווני. מדריך החברה להגנת הטבע סיפר למטיילים על העבר המפואר של בית הכנסת החשמונאי העתיק וכן על ההיסטוריה של גבעת שר. לצד הסברים היסטוריים, על התושבים היותר מוקדמים של אזור מודיעין ועל השרידים שהשאירו אחריהם, שמרמזים לנו מה היה אורח חייהם, למדו המטיילים גם על הצמחייה באזור וכן על בעלי החיים המתגוררים במקום.

תכנית החוויה העירונית מציגה בפני התושבים את פינות החמד השונות של העיר בסיורי בוקר מודרכים למשפחות באתרי הטבע ובסיורי עששיות, כאשר כל הסיורים הם בתשלום סמלי של 20 למשתתף או 50 שקלים למשפחה.

סיור המשפחות שהחל למעשה את סדרת הטיולים יתקיים אחת לחודש ביום שבת, כאשר בכל פעם יתקיים הסיור באתר טבע עירוני אחר כמו נחל ענבה, הגבעות הדרומיות, התיתורה, הברפיליה, חורבת נכס, פארק כבשני הסיד ועוד. במסגרת הסיור יטיילו המבקרים באתרי הטבע של העיר יכירו את ההיסטוריה באתר ויישמעו ממדריכי החברה להגנת הטבע סודות על החי והצומח באתרים אלה.

סיורי העששיות יתקיימו גם הם אחת לחודש כאשר בכל חודש ייערך הסיור באזור אחר, כך למשל, גבעת רגב, גבעות דרומיות, בקעת הנזירים, גבעת שר ועוד. בסיורי העששיות יתמקדו בכל פעם בנושאים שונים המאפיינים את המקום. למשל, בגבעת רגב ילמדו על החיות, מערכות הכוכבים והקשר בינם ובין בעלי החיים הליליים בגבעה. בסיור העששיות בגבעות הדרומיות יקשיבו המשתתפים לקולות של הטבע, יבינו כיצד מתחדדים החושים בלילה וינסו לזהות את יונקי הלילה השונים. לקינוח, יוכנו פיתות על הסאג' ותה מתוק.

את רשימת האתרים המלאה של חוויה מודיעינית ופרטים נוספים על מועדי הסיורים ניתן למצוא באתר העירייה תחת הלשונית סיורי טבע, מורשת והיסטוריה. חשוב לעקוב אחר הפרסומים באתר, שכן האירועים יבוטלו במקרה של יום גשום או סוער. ההשתתפות בהרשמה מראש במוקד העירוני 106.

חבר המועצה ומחזיק תיק תיירות ושימור אתרים, שמעון גואטה: "סדרת הסיורים חוויה מודיעינית מאפשרת לכולנו לראות מקרוב את מה שכולם יודעים – שיש לנו את אחת הערים היפות ביותר בארץ. בסיורים נראה את פינות החמד של העיר, נטייל באתרי הטבע העירוניים ונכיר את ההיסטוריה והמורשת של האזור. השנה אנו מציעים מגוון רחב של סוגי סיורים ואני מזמין את כולם לקחת חלק וליהנות".