ההורים לתלמידים בבית הספר "אסיף" במודיעין אינם מרוצים ממתווה הלימודים שסיפק בית הספר עבור שכבות ה -ו וטוענים לחוסר שיוויון. בעוד שברוב בתי הספר היסודיים בעיר נמצאו פתרונות המאפשרים לתלמידים למידה בכיתות בבית הספר במשך חמישה ימים בשבוע, בבית הספר "אסיף" ילמדו תלמידי שכבות ה- ו' 14 שעות שבועיות בלבד בבית הספר, והשאר ב"זום", זאת עקב מחסור במקום פנוי.

ההורים טוענים כי ילדיהם לומדים מעט מאוד שעות ביחס לשאר בני שכבתם בבתי ספר אחרים ברחבי העיר וחוששים כי המתווה הקיים יגרום לפערים לימודי . לאחר שפנו להנהלת בית הספר, ומשזו לא הצליחה למצא פתרון לחוסר המקום לקיום לימדה בבית הספר, התאגדו ההורים והקימו "ועד פעולה" הדורש מעיריית מודיעין מכבים רעות למצוא פתרון מיידי לבעיה.

גם חברת המועצה עדי מן, פרסמה השבוע פוסט נוקב בפייסבוק הדורש מביבס למצא פתרון - "אנחנו קוראים לך חיים ביבס ראש עיריית מודיעין מכבים רעות ויו"ר השלטון המקומי, להילחם בתופעה ולמנוע את האפליה וההזנחה הפושעת הזו, ויפה שעה אחת קודם. אנחנו תושבי העיר שלך, נושאים עיניים אליך ולא מבינים איך אתה נותן לזה לקרות במשמרת שלך?"


הבוקר (9.9.20), כאמור החריף מאבקם של ההורים והם הגיעו למחות מול בניין העירייה.  "נגיע לכאן כל יום", הם אומרים, "אם הם לא לומדים בביה"ס לפחות שילמדו שיעור בדמוקרטיה. החינוך של הילדים שלנו הוא לא הפקר. ראש העיר שלנו, חיים ביבס, יכול למצוא פתרונות אבל זה לא היה לו מספיק חשוב עד עכשיו- הוא לא סופר את הילדים שלנו ואותנו".

לדברי המפגינים, בהפגנה היום השתתפו הורים ותלמידים מביה"ס אסיף בלבד, אך בהמשך השבוע מתוכננות להתקיים הפגנות נוספות, בהשתתפות הורים וילדים מבתי ספר נוספים בעיר המתמודדים עם אותה הבעיה.


מדוברות עיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי: ""ההשקעה במערכת החינוך העירונית, תמיד הייתה ותמיד תהיה מטרת העל של העירייה. גם בתקופת הקורונה המורכבת, משקיעה העירייה מאמצים רבים בהרחבת מתווה משרד החינוך ככל הניתן, ואנו גאים בכך שהצלחנו לעשות כן, במרבית מוסדות החינוך. בהקשר זה יש להדגיש, כי למנהלי בתי הספר ניתנה אוטונומיה מלאה ליצירת תכנית הלימודים בשיתוף פעולה עם הנהגות ההורים בהתאם למערכת השעות, כוח האדם והמבנה הפיסי של בית הספר, תוך שילוב למידה מרחוק מתקדמת. בבית הספר "אסיף", שהוא אחד הגדולים בעיר מבחינת מספר התלמידים הלומדים בו נבנתה תכנית הפעלה לבית הספר באופן המיטבי ביותר לנוכח האפשרויות בתקופת הקורונה. חשוב לציין שתכנית זו עומדת בסטנדרטים אותם קבע משרד החינוך ואף עלו עליהם. התכנית נבנתה על ידי הנהלת ביה"ס והנהגת ההורים הבית ספרית ובכללם הורים נציגים משכבות ה' – ו', שכבות בהם הלמידה הפיסית היא הנמוכה ביותר. עם כל זאת ולמרות המגבלות לומדים תלמידי שכבות אלו שבוע אחד שלושה ימים ושבוע אחד ארבעה ימים לסירוגין. בנוסף, התלמידים לומדים למידה מרחוק בימים בהם אינם מגיעים פיסית לבית הספר"

"בקשות למציאת חלופות מחוץ לכתלי בית הספר אינן רלוונטיות וזאת משום שהמורים שהינם מועסקים של משרד החינוך אינם רשאים ללמד במבנים שנמצאים מחוץ לגדר הבית ספרית. כאמור, הצוות הפדגוגי של ביה"ס ממשיך וימשיך ללמד את תלמידיו ולוודא את קידומם הפדגוגי ובכללם מענה רגשי ואישי בין אם בימי הלמידה מקרוב ובין אם בשעות הלמידה מרחוק. העירייה נערכת במקביל להשאלת מחשבים אישיים לתלמידים שאין להם מחשב אישי בבית על פי רשימות שהועברו לעירייה מבית הספר , התלמידים יקבלו את המחשבים בימים הקרובים".