צילום: חורחה נובומינסקי

כחודש לאחר חתימת ההסכם בין ׳כללית׳ לקבוצת עזריאלי על הקמת המרכז הרפואי החדש במודיעין, הונחה ביום רביעי, 9.8,  אבן פינה לציון המקום בו יוקם המרכז אשר צפוי להשתרע על פני שטח של כ-8,500 מ"ר בנוי בן 5 קומות במרכז העיר ויכלול מרכז לרפואה דחופה, מערך דימות מתקדם, חדרי ניתוח וטיפול, מכונים ועוד. בניית המרכז תחל בחודשים הקרובים וצפויה להסתיים במהלך שנת 2026.

ראש העיר חיים ביבס אמר: "עשינו היסטוריה בדברי ימי העיר מודיעין מכבים רעות. הנחת אבן פינה למרכז רפואי חדשני מהגדולים בישראל. המרכז הרפואי, שהוא ללא ספק בית חולים קהילתי, ייתן שירות לכלל תושבי העיר ויגביר באופן משמעותי את רמת שירותי הרפואה הניתנים בעיר. כאשר לצד השירותים הרפואיים הקיימים שיורחבו ויתווספו שירותים חדשים שעוד לא היו קיימים כמו חדרי ניתוח, מחלקות רפואיות שונות כמו קרדיולוגיה, אורולוגיה וגריאטריה, מכונים מתקדמים וחדשניים כמו גסטרו, רנטגן מרפאת שינה. אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה, להנהלת כללית, להנהלת קבוצת עזריאלי וכמובן לצוותים המקצועיים בעירייה שהביאו את כולנו לרגע המרגש הזה וכמובן ימשיכו לפעול להקמת המרכז הרפואי לרווחת תושבי מודיעין מכבים רעות״.

פטריסיה צימרמן, מנהלת מחוז מרכז של 'כללית': "המרכז החדש יהווה מודל של עשייה רפואית איכותית, הדוגלת במתן שירותים רפואיים במעטפת מקיפה ושלמה של רפואה אישית, מותאמת ואנושית, המבוססת על טכנולוגיות חדשות ומתקדמות. גאווה גדולה לעמוד בראש ארגון מוביל ויוזם שיש לו השפעה גדולה על שיפור איכות בריאותם של התושבים".