צילומים באדיבות דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות

פסטיבל הקרקס הבינלאומי, חוזר זו השנה ה-8 למודיעין מכבים רעות ויתקיים במהלך חוה"מ סוכות 17-15 באוקטובר בין השעות 22:00-18:00 מדי יום, הכניסה חופשית.

במרוצת השנים הצליח הפסטיבל להוות אטרקציה מרגשת עבור אלפי מבקרים מהעיר ומחוצה לה. השנה, מצפים שתכנית הפסטיבל אף תצליח למשוך יותר מבקרים ולהפתיע מחדש עם מופעים חדשים ומרהיבים.

הקונספט של הפסטיבל בנוי כך שב'קרית הפסטיבל' - המשתרעת ממתחם היכל התרבות, חניון בית הספר עירוני ב' ופארק הדגים, ימוקמו במות שונות שישרתו כ-25 מופעי קרקס שונים ומגוונים, ובאי הפסטיבל יוכלו לסייר ביניהן. המופעים מתקיימים מספר פעמים לאורך כל הערב בהדרגה כך שניתן יהיה ליהנות משלל המופעים.

אמני קרקס מרוסיה, אוקראינה, סין, הודו, גרמניה, וקנדה יגיעו לישראל למתחם הקרקס הענקי ויציגו מופעי קרקס ייחודיים, בהם, קפיצה אנושית בגובה רב מנדנדה אל בד נחיתה תלוי המאפשר פעלולים עוצרי נשימה עם אפקט תעופה חופשית, מופעי אש מפתיעים על גגות בניינים, כוריאוגרפיות ומיומנויות אקרובטיות על עמוד הודי פולקלוריסטי עם חרבות, לפידים וכיסויי עיניים שמשאירים את הקהל בפה פעור, תהלוכות תאורה, מופעי קצב ומופעי מקור ייחודיים בהם, מופע משותף ל"בסקולה", בית הספר לקרקס ולהקת "שקטק" המייצגת את ישראל רבות בחו"ל והחיבור בין השניים ישלב בין תנועה וצליל, קרקס וקצב. 


עוד צפויים להתקיים מופעי הליכה על חבל, להטוטנות וג'אגלינג, מופעי פולקלור, מופעי מקור ייחודיים לפסטיבל, מופעי קצב, ומופעי רחוב אינטראקטיביים.

לכבוד הפסטיבל יוקמו גם שני מתחמים מקוריים- הראשון, כפר צועני שמח שמגיע הרחק מארץ בולוואריה הרחוקה, אשר יוצר קרנבל קרקסי בו הקהל יכול להשתתף. השני, שיתוף פעולה עם האמנית אנה קוגן, אשר תקים ביתן לצילומי סלפי ייחודיים עם רקע אמנותי אותו היא מציירת לרגל הפסטיבל המעניק אווירה של קרקס דמיוני לצילומים מיוחדים.

לאורך ימי הפסטיבל, יוכלו ילדים בגילאי 3 ומעלה, ומבוגרים, להתנסות בסדנאות קרקס המשלבות מגוון רחב של אלמנטים כמו צלחות סיניות, סרט מחול, חישוקים, ג'אגלינג ועוד.

בתאריכים ה-16-15/10, בתי ספר לקרקס של ילדים ובני נוער מרחבי הארץ, יבצעו מגוון מופעים וביום האחרון לפסטיבל, 17.9, תתקיים תחרות נאמבר הקרקס הישראלי בו יתחרו שמונה מופעים על מופע הקרקס המקצועי הטוב ביותר בישראל. 

לצפייה בתוכניית מופעי הקרקס לחצו כאן


חיים ביבס, ראש העיר מודיעין מכבים רעות: "זו השנה השמינית שאנו מקיימים את הפסטיבל, ולמרות זאת, יש לנו הרבה מה לחדש ולהפתיע במופעים שלא נראו כמותם בארץ. אני מזמין את הקהל הרחב, מכל הגילאים, להגיע למודיעין מכבים רעות, הלב הפועם של ישראל, וליהנות מהופעות, תהלוכות ומופעים מיוחדים שאפשר לראות רק אצלנו בעיר בשלושת ימי הפסטיבל בחול המועד סוכות."

אלעד שמעונוביץ', מחזיק תיק התרבות: "הפסטיבל הפך לאירוע מסורתי בארץ בכלל ובעיר בפרט, שהמבקרים נהנים לחזור אליו בכל שנה. מצד שני, אנחנו דואגים לחידושים וריגושים חדשים עם עולמות תוכן נוספים של קרקס המגיעים ממדינות וסגנונות שונים, כדי לרענן וליצור עניין גם לאחר כ"כ הרבה שנים."

אלון שמידט, מנהל אגף תרבות ואירועים: "פסטיבל הקרקס הבינלאומי הינו נדבך נוסף בשלל אירועי התרבות המתקיימים בעיר. עם הפסטיבל באה התרגשות גדולה וזוהי הזדמנות של כולנו לחזור לילדות וליהנות מרגעי קסם, אקרובטיקה, ליצנות ואווירה קסומה של קרקס. אני מזמין את כולם, ילדים ומבוגרים להגיע פסטיבל ייחודי."