מאת: רמי היפש | צילום בשער: הסעות הקיץ, ארכיון מודיעינט.

בחודשיים האחרונים החלו כמה עיריות בגוש דן – בראשן תל אביב, קרית אונו וגבעתיים – להפעיל שירות תחבורה ציבורית בסופי שבוע. בשבוע שעבר הודיעו גם עיריות שהם ויהוד מונסון על הצטרפותן למיזם. מודיעין מכבים רעות, שפועלת תחת מיזם אחר, חנכה השבוע את שירות החורף של קו ההסעות שלה לתל אביב, הפועל כרגע בערבי שבת.

בניגוד ליוזמה התל אביבית, שבה העירייה סופגת את עלות השירות ומאפשרת נסיעה בחינם למשתמשים, במודיעין החליטו ללכת על קונספט אחר.

ההסעות מופעלות בשיתוף פעולה בין ארגון "שבוס", קואופרטיב שמפעיל שירות הסעות בכמה מקומות בישראל ומחלקת הצעירים בעיריית מודיעין מכבים רעות והמשתמשים, הנרשמים מראש דרך אתר העירייה ועמותת סחלבים משלמים גם מראש 10 שקלים לעלות הנסיעה. ההרשמה פתוחה לבני 14 ומעלה , כאשר השירות יוצא מעזריאלי פאלאס מודיעין למרכז התחבורה ומשם למרכז עינב (ישפרו) ולתל אביב.

חבר המועצה אלעד שמעונוביץ', מחזיק תיק הצעירים בעירייה, מסביר את ההיגיון בתשלום: "אני חושב שאין סיבה שנושא מימון ההסעות ייפול רק על תקציב העירייה. בתל אביב החליטו לספוג את העלות ולא לגבות כסף,  אבל ערים אחרות כמו רמת גן והרצליה מפעילות שירותי הסעה אחרים שבהם נגבים כספים".

אלעד שמעונוביץ' מחזיק תיק הצעירים בעיריית מודיעין מכבים רעות

30 איש השתמשו בערב החורפי הראשון של השירות, אחרי שבמשך שנתיים פעל השירות הזה בקיץ. מספר סביר אם לוקחים בחשבון את מזג האויר והסערה הגדולה ששררה בשבוע שעבר.


אנשי מחלקת הצעירים בעירייה התייצבו אף הם להסעות כדי לשוחח עם הנוסעים ולהבין מה עוד אפשר לשפר בשירות: "התברר שהרבה צעירים מבקשים שיהיה קו מוקדם מחוץ למודיעין לעיר עצמה – סטודנטים, חיילים ואנשים צעירים שרוצים להגיע לארוחת שבת אצל ההורים ולחזור ב-22:00 לתל אביב", אומר שמעונוביץ'.


אם הביקוש יגבר גם לשעות הצהריים בשבת, ייתכן שהעירייה תחליט על הסעות גם בשעות אלה.