על רקע ירי הרקטה לפנות בוקר מרצועת עזה למושב משמרת שבשרון, צה"ל החל לתקוף היום (שני) מוצבים ומפקדות של חמאס לאורך רצועת עזה. ראשי עיריות בגוש דן והשרון הודיעו על פתיחת מקלטים וחמ"לים עירוניים.

במודיעין - נפרסה בשעות האחרונות כיפת ברזל, וראש העיר, חיים ביבס, הודיע כי הוא הנחה את אגף הבטחון העירוני לפתוח את המקלטים הנמצאים במכבים וברעות, על אף שנכון לרגעים אלו אין הנחיות לכך מגורמי פיקוד העורף.

בנוסף, קיימה היום העירייה הערכת מצב בהשתתפות בכירי העירייה, נציגי פיקוד העורף, נציגי המשטרה וכל גורמי המקצוע הרלוונטייםבמוקד העירייה הוכנה רשימה של כל האירועים הציבוריים המתקיימים בעיר בימים הקרובים. בהערכת המצב הוחלט שלא לבטל את האירועים המתקיימים בעיר, אך במידה ותהיה החמרה במצב יישקל מחדש קיומם.

בעירייה הדגישו כי על פי הנחיית פיקוד העורף, נכון ליום שני 25.3, אין כל שינוי בהנחיות להתנהגות תושבי העיר. 


על פי מפת ההגנה של פיקוד העורף - בהישמע אזעקת צבע אדום, לתושבי מודיעין מכבים רעות יש זמן התרעה של כ-90 שניות להגיע למרחב מוגן.  מס' אזור ההתרעה של מודיעין הוא - השפלה 181העדיפות הראשונה היא להיכנס לממ"ד הביתי ולשהות בו עשר דקות מרגע השמע האזעקה. לתושבים הנמצאים מחוץ לבית בעת האזעקה מומלץ להגיע למרחבים המוגנים הנמצאים במרכזים המסחריים או להיכנס לבניינים ולעלות בחדר המדרגות לקומה השנייה ולהמתין שם. 


לרשות הציבור עומד  אתר פיקוד העורף המפרט את הכללים להתנהגות בשעת חירום, כמו כן בכל שאלה בתחומי ההתגוננות האזרחית ניתן לפנות למרכז המידע של פיקוד העורף בטלפון 104. מומלץ להתעדכן באמצעות כלי התקשורת השונים.

באשר לתחום החינוך, מינהל החינוך העירוני, בשיתוף עם אגף הביטחון של העירייה, הנחה את הצוותים החינוכיים כי פתיחת הלימודים תוקדש לאירועי הלילה ולחידוד הנחיות הביטחון במקרה של אזעקה ותרגלו תרחיש של ירידה למקלטים. במקביל, במהלך היום עברו סיירי הביטחון של האגף בגני הילדים ווידאו כי מרחבי הביטחון של הגנים מסודרים ומוכנים לשימוש. בכל הגנים בעיר קיימים מרחבים מוגנים.

שיהיה לכולנו ערב שקט ובטוח