מאת: גיא גפן

האם אנחנו עומדים לקראת מהפכה בעולם העצמאים? ימים יגידו. בינתיים, קרוב ל-150,000 אנשים אמרו כן לקבוצה הוויראלית בשם 'אני שולמן', ששמה לה לנגד עיניה שיפור זכויות העובדים העצמאים והקלה במספר תחומים הנוגעים לבתי העסק, או כהגדרת ראשיה: "הזכות לעבוד בשוק חופשי, נטול רגולציה וביורוקרטיה ובסביבה הוגנת".

בסוף השבוע החולף ולרגל חודש מאז השקת הקבוצה בפייסבוק ולאור ההתגייסות המאסיבית של חברים,  החליטו ראשי 'אני שולמן' לעשות מעשה. בכוונת מובילי הקבוצה לפנות ליו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס.

ראש עיריית מודיעין מכבים רעות מוגדר ככזה שיכול לעשות את ההבדל עבור אוכלוסיית העצמאים המונה כ-540,000 איש. פוליטיקאים רבים מכל קצוות הקשת הפוליטית גיששו והביעו עניין ב'שולמנים', העשויים להוות כוח פוליטי לא מבוטל.

חיים ביבס יו"ר השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות | אנשי 'שולמן' דורשים שיתוף פעולה מצידו ומצד ראשי הרשויות 


ראשי הקבוצה הצהירו ברשת כי הם מתכוונים לפנות למר ביבס כדי ליצור אמנת שירות חדשה של בעלי עסקים הכוללת התחייבות של כל ראשי הערים לשיפור השירות, הפחתת הביורוקרטיה ודרישה ממשרד הפנים להפחתת הארנונה לעסקים.

ממרכז השלטון המקומי נמסר: "פניית חברי 'אני שולמן' התקבלה רק אתמול (יום ראשון, ג.ג.). חיים ביבס יקיים איתם פגישה בקרוב ואז יראה כיצד ניתן להתקדם. אנחנו לא מגיבים דרך פוסטים בפייסבוק. עצם העובדה שמר ביבס מעוניין להיפגש איתם אומרת שהוא מתייחס אליהם ברצינות".


ולדימיר בליאק, תושב מודיעין,  וחלק מחטיבת המסים המקצועית של 'אני שולמן', גילה כי הם בשלב גיבוש הפנייה ליו"ר השלטון המקומי, ביבס, והוסיף כי : "ביבס בהחלט יכול לעזור, כי הוא דמות מפתח בכל הקשור לרגולציה הענפה בנושא רישוי עסקים, אגרות והיטלים. בכל נושא שנמצא בסמכות רשות מקומית. אני מניח, שברגע שתהיה ממשלה בהחלט יקודמו מהלכים דרך הכנסת. כעת, הלכה למעשה, הכנסת מושבתת".