באירועי יום העצמאות שיתקיימו השבוע ובכל האירועים העירוניים בקיץ הקרוב מחירי האוכל והשתייה בדוכנים יהיו מוגבלים ומפוקחים. מה שהחל בשנתיים האחרונות כניסוי והסכמה בין העירייה לבין החברה הזכיינית של הדוכנים, הפך ביוזמת חבר המועצה אלעד שמעונוביץ המחזיק בתיק התרבות, לסעיף מחייב במכרז הפעלת הדוכנים לאירועים השונים בשנת 2018. במכרז החדש, שנעשה יחד עם מחלקת המכרזים בעירייה ואגף תרבות ואירועים, נבחנו הצעות הזכיינים גם לפי המחיר אותו ייגבו מתושבי העיר.

הפיקוח על המחירים יתבצע על מוצרי הבסיס הנמכרים לתושבים בתוך מתחם האירוע. כך לדוגמה לפי המחירון החדש מחירו של בקבוק מים יוגבל ל- 8 שקלים, לעומת 10 שקלים בעבר. מחיר שתייה מוגזת או ממותקת יעמוד על לא יותר מ-10 שקלים. מחירו של משולש פיצה יוגבל גם הוא ל-10 שקלים, במקום 12 ו-14 שקלים בעבר. הדוכנים מחויבים להציע גם נקניקיה בלחמנייה במחיר של 15 שקלים במקום 20 שקלים בעבר, מחיר כוס ברד יעמוד על 5 שקלים וגלידה אמריקאית גדולה ניתן יהיה לרכוש בעשרה שקלים.  

חבר המועצה אלעד שמעונוביץ: "תקופת הניסוי בשנה שעברה הייתה מוצלחת מאוד והתגובות של התושבים היו מעולות. מצד אחד צריך לזכור שלזכיין עדיין יש עלות גבוהה מחנות רגילה, התארגנות בשטח והעסקת עובדים בערב המוגדר כחג. מצד שני אסור לתת להם יד חופשית ולנצל את העובדה שתושבי העיר מגיעים למתחם אירוע סגור ולהיות קהל שבוי. באירועים משתתפים גם בני נוער וצעירים רבים וטבלת המחירים שהושגה היא נקודת איזון סבירה. המדיניות הזו תימשך גם בשאר אירועי הקיץ של העירייה".

צילום:דוברות עירייה