בשבוע האחרון נרצחו שתי נשים על ידי בן זוגן, וההערכה היא כי כ- 200  אלף נשים בישראל סובלות מאלימות בבתיהן. 

למרות שהנושא עומד על סדר היום הציבורי כבר זמן רב, עד היום אין תכנית לאומית למאבק באלימות נגד נשיםהממשלה אמנם גיבשה תוכנית לאומית להתמודדות עם התופעה - אך זו טרם יושמה.

בעקבות המצב המקומם התקיימו היום (חמישי 18.10) עצרות מחאה ברחבי הארץ,  נשים וגברים יצאו לרחובות בקול זעקה משותף - "דמם של נשים אינו הפקר, די לאלימות נגד נשים".

מודיעין לא נכללה תחילה בין הערים בהן תוכננה להתקיים עצרת מחאה, אך תושבת העיר קרן גולן,  הרימה את הכפפה ויזמה עצרת מחאה גם במודיעין. קרן קראה לנשים ברשת החברתית ובקבוצות הפייסבוק השונות של העיר להגיע ולהביע את מחאתן על המצב המדאיג. "אני קרן גולן, ואני אישה. רגילה כזו, כמוכן. כתבה בפוסט שפירסמה, " אבל אני לא יכולה עוד לשבת בשקט..ולכן, ביום חמישי 18.10 בשעה 11:00 ,בדיוק באותה השעה בה זה יתקיים בכל רחבי הארץ,אני אעמוד בצומת שילת לדקת דומייה והבעת מחאה כנגד אלימות ורצח נשים.אני יודעת שאני לא אעמוד שם לבד.אני יודעת! כי זהו צו השעה. וזה חשוב . לכולם.נשים וגברים כאחד.מוזמנות/ים להצטרף אליי ולהגיד יחד, די!

למרבה הצער, אולי בשל השעה או בשל ההתראה הקצרה, נוכחות תושבי העיר בהפגנה הייתה דלה. קרן, ונשים מעטות נוספות, בהן חברת המועצה הילה בן אליעזר, חברת המועצה מירב פלג, המתמודדות על מקום במועצה בבחירות הקרובות - עדי מן, סיגל לזרוביץ, ליקול טמסוט וגם חבר המועצה שחר מי און, הגיעו לצומת שילת והניפו שלטי מחאה מול הרכבים העוברים וקראו די לאלימות נגד נשים.

אירוע נוסף בנושא זה התקיים במרכז הרב תחומי, שם נערך שיח להעלאת המודעות לנושא.

קווי סיוע לטיפול באלימות במשפחה:

קו החירום של משרד הרווחה 118

קו סיוע לגברים אלימים של ויצו 1-800-393-904

נעמת - המרכז לטיפול ולמניעת אלימות במשפחה 3090*

עמותת ל"א ללחימה באלימות נגד נשים 1-800-353-300

קש"ב - קו שירות לנשים במצוקה 09-7747760 או 09-7412858