בתקופה האחרונה נרשמו באזור מודיעין מכבים רעות כמה מקרים של תינוקות ופעוטות שננעלו בשגגה ברכב של הוריהם, כך עולה מנתוני ארגון  ״ידידים״ שמתדביו מסייעים לכל מי שנתקע בדרכים וזקוק לחילוץ, סיוע בהחלפת גלגל, פתיחת רכב שננעל ועוד.

ביום ראשון השבוע ( 4.6), התקבלה בשעות הבוקר קריאה במוקד ידידים אודות תינוק כבן שנה שננעל בשגגה ברכב לעיני אביו, ברחוב יגאל ידין במודיעין.  קובי רחמני, מתנדב הסניף המקומי, נענה לקריאה, הגיע למקום ובאמצעות הציוד הייעודי שברשותו חילץ את התינוק בשלום, מבלי לגרום נזק לרכב.

״הקריאה התקבלה כשהייתי בכניסה לבנין מגוריי, אחרי משמרת לילה בעבודה", סיפר קובי, "לא התמהמתי ומיהרתי להגיע לכתובת האירוע. כשהגעתי, ראיתי את האבא עומד בסמוך לרכב הנעול ומופתע ממהירות ההגעה שלי. התחלתי בפעולות החילוץ ותוך כחצי דקה הצלחתי לפתוח את דלת הרכב. האבא הנרגש ביקש להודות לארגון על השירות והתושיה. לראות את ההקלה הגדולה על פניו של האבא כשדלת הרכב נפתחת, זו שמחה אמיתית שנותנת כח להמשיך ולסייע לאחרים״.

ביום שלישי (6.6), התקבלה קריאה נוספת במוקד ידידים, הפעם אודות ילד כבן חמש שננעל בשגגה ברכב לעיני אביו, ברחוב ראובן במודיעין.      

יהודה כהן, בועז ברובסקי, משה דבאח ואברהם בוטל, מתנדבי המרחב, נענו כולם לקריאה, הגיעו במהירות למקום ובאמצעות הציוד הייעודי שברשותם חילצו  את הילד בשלום.

המתנדב יהודה כהן סיפר: ״במהלך הכנות לאירוע תדמית של הארגון, קיבלתי קריאת חירום. עזבתי הכל ויצאתי מיד למיקום שהתקבל. במקום היה ילד שננעל ברכב לאחר שאביו השאיר את המפתח על המושב, והדלתות ננעלו אוטומטית. היה חם מאוד בחוץ, לכן הזדרזתי בפעולות החילוץ, כשמתנדבים נוספים מצטרפים אליי. בשיתוף פעולה פתחנו את דלת הרכב, וחילצנו את הילד שחזר אל אביו בשמחה. האב הודה לנו מאוד ואמר שאין על ידידים. הרגשת סיפוק גדולה.״ 


בידידים מזכירים: "חשוב לזכור שמפתח הרכב חייב להיות תמיד בידי הנהג/ת״ • במקרה נעילה ניתן ליצור קשר מיידי עם מוקד ידידים במספר 1230 (ללא כוכבית).