בעקבות הערכת המצב הביטחוני שקיים ראש העיר, חיים ביבס, היום 11.5, עם פיקוד העורף, ממלא מקומו ומחזיק תיק הביטחון, שלמה פסי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, יו"ר הנהגת ההורים העירונית, אייל כהן וגורמי המקצוע בעירייה, הוחלט על נקיטת משנה זהירות במערכת החינוך העירונית, זאת כאשר מדגישים בעירייה כי מודיעין מכבים רעות אינה נמצאת כרגע בטווח המגבלות של פיקוד העורף, הקובעות כי אין להפעיל את מוסדות החינוך.

כמו כן, כידוע, העיר ומוסדות החינוך בה נבנתה לאחר החלת התקן לבניית מרחבים מוגנים בבתי הספר  ובגני הילדים, ולכן כל מוסדות החינוך בעיר ערוכים למקרה של אזעקת אמת בזמן לימודים וכי התלמידים וילדי הגן יכולים להגיע למרחבים המוגנים בתוך דקה וחצי מרגע הישמע האזעקה.


על פי המודל אליו נערך מנהל החינוך לקראת מחר 12.5, ילמדו ילדי הגנים ותלמידי בתי הספר היסודיים, וינכחו ליד מרחבים מוגנים אליהם ניתן להגיע בתוך דקה וחצי במקרה של אזעקה. בבתי הספר העל יסודיים ילמדו, לכל היותר, ארבע שכבות גיל בבית הספר כאשר שתי השכבות הנותרות יילמדו לימודים מרחוק באופן מלא, על פי מערכת השעות שלהם. הנהלת בית הספר תעדכן את התלמידים ואת הוריהם על אופי הלימוד בבית הספר.


בחינוך הבלתי פורמלי הוחלט כי פעילויות תנועות הנוער לא יתקיימו, נכון לשעה זו. במקביל עמותת סחלבים הודיעה כי רק החוגים המתקיימים במבנים סגורים יוסיפו לפעול כסדרם. חוגים או אימונים, המתקיימים מחוץ למבנים ולא בסמוך למרחבים מוגנים לא יתקיימו, עד להודעה חדשה.

מהעירייה נמסר כי מודל זה הינו שילוב של נקיטת משנה זהירות לצד פתרון לילדי הגנים והשכבות הנמוכות, כך שיוכלו להגיע למוסדות החינוך ולקבל מענה אחראי תוך דאגה למרחבים מוגנים בסביבתם מחד, ולמידה מרחוק עבור השכבות הגבוהות יותר העצמאיות יותר בהתנהגותן שיכולות ללמוד מרחוק מאידך.

ראש העיר, חיים ביבס: "ההתפתחויות וההסלמה של האלימות ברחבי המדינה מחייבות אותנו להגביר עירנות ולהקפיד על ביטחונם של כלל תושבי העיר וילדינו בפרט. הערב הנחיתי את מנהל אגף הביטחון העירוני להגדיל את היקף פעילות הסיירים בדגש על נוכחות גבוהה של סיירי אגף הביטחון בשטח לאורך כל שעות היום. וזאת כדי להגביר את ביטחון התושבים. אני מבקש מכולם לגלות ערנות ולנהוג באחריות ושיקול דעת כדי שנעבור כולנו בשלום ובבטחה את הימים הלא פשוטים שעוברים על כולנו."


עוד ציינו בעירייה כי אירועי התרבות שהיו מתוכננים להתקיים בסוף השבוע הקרוב בימים רביעי, חמישי ושישי יבוטלו.