בשעה האחרונה אנו עדים להסלמה במצב הבטחוני, כאשר אזעקות נשמעו בדרום הארץ, בירושלים ובאזורים הסובבים לה בעקבות מטחי רקטות אשר שוגרו לאזורים אלו. תושבים במודיעין דיווחו על הדי פיצוצים שנשמעו  בעיר.

לעת עתה, (10.5.21), אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף לאזור מודיעין מכבים רעות, אך לאחר הערכת מצב שקיים ראש העיר, חיים ביבס, יחד עם גורמי המקצוע והבטחון בעירייה, הוחלט על פתיחת המקלטים הציבוריים ברחבי העיר. ביבס הנחה גם את מינהל חינוך ואגף הביטחון לקיים מחר בבוקר רענון של נהלי החירום בקרב צוותי החינוך והתלמידים. 

כידוע, העיר מודיעין נבנתה לאחר החלת התקן לבניית ממ"דים בבתי התושבים ולכן היא נחשבת לאחת הערים המוגנות ביותר בישראל, כאשר בכל בית קיים מרחב מוגן. חלק מהבתים במכבים ורעות נבנו גם כן עם ממ"ד פרטי, אך רובם מסתמכים על מקלטים ציבוריים הנמצאים ברובע. 

"אני קורא לכולנו להיות עירניים ובמידה ותישמע אזעקה באיזורנו יש להיכנס למרחב המוגן, ולהמתין שם עשר דקות", אמר ביבס, "בשמי ובשם כל תושבי העיר אני מחזק את ידי כוחות המשטרה, צה"ל ולוחמי כיפת ברזל".

נזכיר כי על פי מפת ההגנה של פיקוד העורף לתושבי מודיעין מכבים רעות יש זמן התרעה של כ-90 שניות להגיע למרחב מוגן בהישמע אזעקת צבע אדום. העדיפות הראשונה היא להיכנס לממ"ד הביתי, מרחב מוגן דירתי, ולשהות בו עשר דקות לאחר השמע האזעקה. במידה ויש תושבים הנמצאים מחוץ לבית בעת האזעקה מומלץ להגיע למרחבים מוגנים הנמצאים במרכזים המסחריים או להיכנס לבניינים ולעלות בחדר המדרגות לקומה השנייה ולהמתין שם.

נוסיף לעדכן בכל התפתחות, ככל שיידרש.