על פי נתוני העירייה נכון לעכשיו (שלישי 22.6, 08:30), ישנם בעיר 49 תושבים אשר נמצאו חיוביים לנגיף הקורונה. בין הנדבקים שמונה תושבים מבוגרים (כולם היו מחוסנים) הכוללים חמישה הורים לילדי בית הספר 'אסיף', מורה מבית הספר 'אסיף', מורה מבית הספר עירוני ג' ותושב העיר, שנמצא מאומת לנגיף לאחר שחזר מחו"ל ובזמן ששהה בבידוד כנדרש.

כמו כן יש בעיר 40 ילדים המאומתים לנגיף כאשר 22 מהם הם תלמידי אסיף, 15 תלמידי בית הספר העל יסודי מכבים רעות, מרביתם תלמידי כיתות ט' וכן יש תלמיד נוסף מבית הספר המתגורר בשוהם. כמו כן, שני תלמידים נוספים שנדבקו בנגיף, אחד מעירוני א' והשני מעירוני ב'. במטרה למנוע את שרשרת ההדבקה פיקוד העורף וקופות החולים מפעילות מתחמי בדיקת קורונה לכלל תושבי העיר.


החל מהיום, יחזור פיקוד העורף להפעיל מתחם "דרייב אין" לבדיקות קורונה במודיעין. המתחם יהיה בחניון החדש של הרכבת שבמרכז עינב ויפעל היום, שלישי 22.6, החל מהשעה 12:00 ועד 20:00.


מעיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי על פי נתוני הרמזור, העיר מוגדרת ירוקה, כאשר ציון העיר הוא 3.8. יחד עם זאת מגמת התחלואה העולה עלולה להביא לכך שבקרוב תוגדר העיר כצהובה. שכונת הנביאים, שבה החלה התפרצות הנגיף כבר מוגדרת כשכונה צהובה עם ציון 5.8.

בכדי לקטוע את שרשרת ההדבקה החליטה העירייה על החזרת חלק מההגבלות ונקיטת שורה של צעדים נוספים במטרה לבלום את התפשטות הנגיף - בהחלטה משותפת של העירייה והנהגת ההורים העירונית, הוחזרה חובת עטיית המסכות במוסדות החינוך, החלטה אשר קיבלה חיזוק ממשרד הבריאות. בנוסף, הוחלט כי מסיבות הסיום בגנים ובבתי הספר יתקיימו רק במרחבים פתוחים בשטח הגנים ובתי הספר ולא בתוך מבני מוסדות החינוך, תוך עטיית מסכות.


עוד הוחלט כי בתי הכנסת בשכונת הנביאים בה מוקד ההתפרצות ניכר וצבעה נכון להיום הינו צהוב, יעברו למתכונת תפילות בהתאם לתו הירוק בתוך מבנה בית הכנסת ובעטיית מסכות, ולפי התו הסגול מחוץ לבית הכנסת תוך שמירה על מרחק פיזי.


צעדים נוספים ננקטו גם בעמותת סחלבים, גם שם יקיימו את החוגים תוך הקפדה על עטיית מסכות (למעט חוגי הספורט). פעילויות תנועות הנוער יתקיימו בשטחים פתוחים בלבד. בעירייה הדגישו כי אין לשלוח ילד שאינו חש בטוב למסגרת החינוכית, לחוגים או לתנועת הנוער.

מהעירייה נמסר כי חמ"ל הקורונה של העירייה נמצא בקשר מול משפחות התושבים המאומתים בין אם בקיום תחקירים אפידמיולוגיים ובין אם בבדיקה לשלום המאומתים. על פי התחקירים ניכר כי בקרב המבוגרים, שנדבקו בנגיף ישנם תסמינים של חום גבוה, כאבי שרירים ולעיתים גם שיעול. גם בקרב הילדים, ניכר כי ישנם תסמינים מהנגיף.

בעקבות ההתפרצות המחודשת, הוחלט על הגברת האכיפה כנגד מפרי בידוד. בימים האחרונים מסייע השיטור העירוני למשטרת מודיעין בביצוע ביקורי פתע בבתי מבודדים, והמשטרה מבצעת חקירות של מפרי בידוד. הקנס על הפרת בידוד עומד על 5,000 שקלים.