צילומים: ליבת חדד | מודיעין נט

הבוקר, 1.9.21, הגיע נשיא המדינה יצחק הרצוג, מלווה ברעייתו מיכל, לברך את ילדי מודיעין מכבים רעות בפתיחת שנת הלימודים החדשה והצטרף לשיעור הראשון של תלמידי כיתה א' בבית הספר "ענבלים". בהמשך היום ביקר הנשיא גם בבתי הספר משואות נריה ובעירוני ה'.

את ביקורו בעיר התחיל כאמור הנשיא בבית הספר היסודי הצעיר "ענבלים" שבשכונת הציפורים, בניהולה של רויטל ישראל. הביקור עורר התרגשות רבה בקרב התלמידים וגם אצל צוות בית הספר.


את פני הנשיא קיבלו תלמידי הכיתות הגבוהות שנפנפו בדגלי המדינה ומקהלה ששרה את המנון בית הספר. מחוץ לשער נשארו ההורים, חלקם מאוכזבים שלא זכו ללוות את ילדיהם עד לפתח הכיתה מטעמי אבטחה.

בכניסתו לבית הספר בירך הנשיא את התלמידים, התלמידות וצוותי ההוראה, וקרא להורי כלל התלמידים במדינה להתחסן ולחסן את ילדיהם: "בכל הארץ כמעט שניים וחצי מליון תלמידים ותלמידות הולכים לבית הספר וזה אירוע מרגש מאוד בהתחשב בנסיבות של החיים שלנו בקורונה. מיכל ואני מאוד מתרגשים להיות כאן ושמחים ובטוחים שכולם ייהנו בשנת הלימודים הזו. אני שב וקורא לכל ההורים, לכל המורים ולכל התלמידים ללכת להתחסן כי בכך אנחנו מאפשרים לכולנו להמשיך במרקם חיים רגיל, ככל שניתן, אחרת אנחנו מסכנים את החיים של אחרים, את החיים של עצמנו ואת החיים של אהובינו".

לאחר קבלת הפנים הצטרפו הנשיא, רעייתו וראש העיר חיים ביבס לשיעור הראשון של תלמידי כיתה א' הנרגשים. הנשיא שמע מהתלמידים החדשים על התחושות ביום הראשון ללימודים, סיפר להם שאמה של רעייתו הייתה מורה בבית הספר שבו למדה ושהמחנכת שלו בכיתה א' הייתה בתו של דוד בן גוריון.
לבסוף בשיתוף פעולה חינני וחייכני לימדו הנשיא ורעייתו מיכל את הילדים לכתוב את המשפט "שלום כיתה א'".

לסיום איחל הנשיא לכל תלמידי המדינה שנה טובה ואמר: "אני מאחל לכולם שנת בריאות, בשורות טובות, שלום ואחווה ואהבה בתוך עם ישראל בתוך עם ישראל כולו על כל גווניו ועדותיו ושכל תפילותינו יענו".

אל הנשיא התלוו ראש העיר חיים ביבס,  סגנו ומחזיק תיק החינוך מויש לוי, ואנשי מנהל החינוך. ראש העיר הודה לנשיא על שבחר בשנה הראשונה לכהונתו להגיע דווקא למודיעין מכבים רעות וציין כי מערכת החינוך בעיר מונה למעלה מ- 27 אלף תלמידים ותלמידות והיא נחשבת לאחת הטובות והאיכותיות בארץ. 


ראש העיר הודה גם לצוותי ההוראה, להורים, ולמנהל החינוך על המאמץ שהשקיעו על מנת לפתוח את שנת הלימודים במועד. "אנחנו צריכים ללמוד לחיות לצד המגיפה ולנהל את המערכת כך שהילדים יוכלו לקבל את כל מה שמגיע להם. נערכנו מבעוד מועד על מנת שנוכל לפתוח את שנת הלימודים. היכולת שלנו לתת את הטוב ביותר לילדנו היא היכולת של כולנו לעבוד ביחד".