צילום: חיים צח - לע"מ

בשבוע שעבר החל לפעול בבתי ספר במודיעין פיילוט הכיתה הירוקה, אותו מובילים משרד החינוך ומשרד הבריאות. מדובר בפיילוט ארצי אשר מתקיים ב -270 בתי ספר ברחבי הארץ, מתוכם 29 בתי ספר ממודיעין מכבים רעות.

היום, שלישי, 12.10.21, הגיעו ראש הממשלה נפתלי בנט, ושרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון לביקור בבית הספר היסודי "רמון" בעיר, אשר משתתף גם הוא בפיילוט, כדי להתרשם מקרוב מההיערכות ומתווה הפיילוט. בית הספר "רמון" נבחר ע"י משרד החינוך לפעול על פי מודל של בדיקות אנטיגן המבוצעות בבית הספר מדי יום במשך שבוע מרגע החשיפה למאומת, ובדיקות PCR ביום הראשון וביום השביעי.

את הביקור ליווה ראש העיר ויו"ר השלטון המקומי חיים ביבס, ויחד נפגשו עם הצוותים החינוכיים בבית הספר ושמעו מהם על ההיערכות בכיתות הפיילוט. כמו כן נפגשו גם עם תלמידי כיתה ו', אחת מהכיתות אשר נמצאת תחת הפעלת המתווה בימים אלה, שם שוחחו עם התלמידים ושמעו מהם על התחושות שהם חווים בפיילוט ועל חשיבות הבדיקות, שמטרתן למנוע שרשראות הדבקה.


 צילום: חיים צח - לע"מ

בביקורו במודיעין אמר ראש הממשלה בנט: "לפני שבוע אמרנו שתוך שבועיים נשלים את מתווה הכיתות הירוקות ונפסיק את הבידודים. הקדמנו ועמדנו במשימה. כדי שההורים יוכלו לצאת לעבודה וכדי שהילדים המקסימים יוכלו להגיע ללמוד כל יום, הפסקנו באופן מלא את הבידודים בערים הירוקות ועברנו למתווה של בדיקות. מערכת החינוך חוזרת לעבוד בצורה מלאה בערים הירוקות".

עוד הוסיף בנט ואמר: "בעודנו מדברים, כרגע נוחת מטוס עם 2.5 מליון בדיקות ומחר עוד 2.5 מליון. יש בדיקות מספקות לכל תלמידי ישראל. אנחנו עכשיו נערכים לשלב הבא, ואני רוצה לאמר תודה ענקית לשרת החינוך, יפעת שאשא ביטון, שנלחמת לאורך הדרך כדי לשמור על מערכת החינוך בצורה טובה, בטוחה ופתוחה, בכל ההיבטים".

ראש הממשלה הודה לראש העיר חיים ביבס ואמר כי ביבס "בן ברית אמיתי, שאכפת לו שכל הרשויות יוכלו לתפקד בתקופה הזו. אני משוכנע שביחד נמשיך לעבוד ונוכל לשמור על ישראל פתוחה".

ראש העיר ויו"ר השלטון המקומי חיים ביבס אמר היום: "אירחנו את ראש הממשלה נפתלי בנט ושרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, בבית הספר 'רמון', בו מופעל פיילוט הכיתות הירוקות, שנועד לצמצם עד כמה שניתן את ימי הבידוד. בשבוע הבא נרחיב את הפעילות גם לגני הילדים. הקורונה לא תעלם כל כך מהר ועלינו למצוא את הדרכים הנכונות ביותר לנהל שגרה לצידה תוך הקשבה לילדים ולהורים וביצוע התאמות יעילות בשטח".

שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון אמרה: "שמנו לנו למטרה להחזיר את הילדים לשגרת לימודים - פתחנו את השנה ב-1 בספטמבר עם כל ההתמודדות שצפו לנו, אבל ידענו שאנחנו חייבים להחזיר את המערכת למסלול של שגרה, ומתוך כך אנחנו בעצם זיהינו את הצורך הכל כך גדול לקצר את הבידודים, לבטל בעצם את מודל הבידודים ולעבור בעצם למודל של בדיקות.  צריך לזכור שילד מבודד זה לא עוד סטטיסטיקה, זה לא דו"ח אקסל, זה ילד שמתמודד מבחינה רגשית פעם אחר פעם, ההורים שלו שהשגרה שלהם נשברת, ואנחנו חייבים להם את זה. צריך להרחיב את זה לכלל המערכת- לגנים ואפילו למעונות, מלידה ועד גיל 18."