מרכז השלטון המקומי הודיע כי בכוונתו להשבית את כלל השירותים העירוניים ביום חמישי הקרוב 7.11.19, זאת במחאה על קיצוץ בתקציבים ועל חוסר מענה תקציבי מצד הממשלה, לשירותים המוענקים באמצעות הרשויות המקומיות לתושבים.

מעל 150 ראשי רשויות שלחו פניה דחופה לראש הממשלה נתניהו ול-120 חברי הכנסת ה-22 , בה מתחו ביקורת על חברי הכנסת וקראו להם לגלות אחריות ולמנוע את קריסת השירותים העירוניים ע"י שחרור תקציבים המוערכים בלמעלה מ-מיליארד שקלים עבור תכניות בחינוך, מיגון, פיתוח ועוד.

במכתב קראו ראשי הרשויות לכל אחד ואחת מחברי הכנסת לייצג את תושבי מדינת ישראל ולפעול למענם כפי שהתחייבו. "בייחוד בשעה זו בה השלטון המקומי מהווה השלטון היציב במדינה שמקיים את חיי היומיום של התושבים- יש לשים את העם מעל הפוליטיקה ומעל ההסכמים הקואליציוניים ולפעול בדחיפות להסדרת התקציבים הנדרשים".


באם תצא לפועל השביתה, לא תהיה קבלת קהל ומענה טלפוני במשרדי עיריית מודיעין מכבים רעות, כמו כן, לא תפונה אשפה, ניידות השיטור העירוני לא יסיירו בעיר ויושבתו שירותי הרווחה.

גם מערכת החינוך לא תוכל לפעול כסדרה, כיוון שבמסגרת השביתה לא יגיעו לעבודה סייעות בגנים ובתי הספר, מאבטחים, אבות בית ומזכירות. בנוסף לא יתקיימו הסעות תלמידים בחינוך הרגיל ולא יינתנו שירותי נקיון במסגרות החינוך. 


חיים ביבס יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות: "השלטון המקומי מאוחד סביב המטרה החשובה – להמשיך להעניק לתושבים שלנו את השירותים הטובים ביותר. אני מברך את מאות ראשי הרשויות החתומים על המכתב, ומודה להם על השותפות החזקה. כולנו יחד – קטנים כגדולים מובילים מאבק חשוב כרגע, בהיעדר מענה מהשלטון המרכזי, למען התושבים שלנו."