השביתה ברשויות המקומיות שתוכננה למחר, חמישי, ה- 7.11.19 בוטלה, עקב השגת הסכמות מול משרדי הממשלה וקבלת כלל התקציבים הנדרשים לשירותי החינוך, רווחה, בניית מוסדות חינוך, מענקי סיוע לרשויות מוחלשות ועוד.

הדרישות של ראשי הרשויות המקומיות שכללו תוספת של מיליונים לבינוי מוסדות חינוך, הגדלת תקציבים ל- 190 רשויות עבור מתן שירותים בסיסיים, מתן תקצוב לתכנית מיגון הצפון להבטחת ביטחון תושבי הצפון, סבסוד התכנית חוג לכל ילד ביישובי הצפון וגיבוש תכנית חומש לסיוע למגזר הערבי, הדרוזי והבדואי נענו במלואן ע"י משרדי הממשלה בתיווך מנכ"ל משרד ראש הממשלה.

לאור הישגים אלו, מודיעות הרשויות המקומיות כי השביתה שתוכננה למחר מבוטלת והשירותים העירוניים ינתנו כרגיל לרבות במוסדות החינוך, הסעות שירותי הרווחה ועוד.חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי: "התקציבים שהשגנו מנעו את קריסת הרשויות ויאפשרו לרשויות מהפריפריה, המגזר הערבי והצפון לתת לתושבים שלהם את השירותים הטובים ביותר. אני מודה ומעריך את כל ראשי הרשויות שהיו שותפים למאבק החשוב ופעלו למען כלל תושבי מדינת ישראל".

עוד הוסיף ביבס כי הוא מודה לראש הממשלה ,שר הפנים ושר האוצר שנרתמו  לפתרון המשבר יחד עם  מנכ"לי משרדיהם ונענו לדרישות התקציביות החשובות ומנעו את אי הנוחות שבשביתה עבור התושבים. השלטון המקומי מודה ליו"ר ההסתדרות, מר ארנון בר דוד ,יו"ר הסתדרות המעוף ויור הסתדרות המורים על הרוח הגבית והתמיכה הבלתי מסוייגת במאבקינו. כעת, יוכלו הרשויות להמשיך ולתת את השירות הטוב ביותר לתושבים שלהם.