תופעת צואת הכלבים ה"מקשטת" את מדרכות העיר מסרבת לרדת מהכותרות. המפגע התברואתי, שנדמה כי טרם הושג פיתרון למניעתו, עלה שוב לאחרונה, כאשר הוגשה הצעה לסדר היום מטעם האופוזיציה בעירייה ובה בקשה דחופה להקמת מאגר גנטי לכלבים במודיעין.

כידוע, קיים חוק עזר עירוני בנושא איסוף צואת כלבים. בעלים שאינו אוסף אחר כלבו צפוי לקנס בגובה של 475₪. אומנם בשנה האחרונה נרשמה עלייה במימדי האכיפה, אולם המצב ברחובות רחוק מלהיות משביע רצון. יש לציין כי צואת כלבים שלא נאספת מהווה מפגע אסתטי וגם סכנה בריאותית עקב טפילים ותולעים בצואה שעלולים אף להדביק ילדים בפרקים ובגינות המשחק.

בסיעת 'מודיעין חופשית' בראשות אבי אלבז מציעים הצעה יוצאת דופן, אך כזו שזוכה כבר להצלחה במועצה המקומית קצרין. המודל של קצרין, שם מיושם מאגר גנטי לכלבים, פועל בהצלחה ועוזר לשמור על מרחב ציבורי נקי ובטוח.

אבי אלבז יו"ר סיעת מודיעין חופשית

מאגר גנטי כפי שהציעו במודיעין חופשית יש בו כדי למגר את תופעת צואת הכלבים, אומר אבי אלבז,  ובנוסף, לעיריית מודיעין יהיו נתונים גנטיים של כל הכלבים שברשות התושבים, כל זאת בטווח של חצי שנה מהיום.

אלבז פנה לאחרונה למנהל אגף שפ"ע בעירייה חיים בלאיש, שאמר לו כי הנושא נבחן למול קצרין, ברגע שיתקבלו תוצאות הן תוצגנה לראש העיר.

 אבי אלבז, יו"ר מודיעין חופשית, מאמין כי מאגר גנטי כזה יחולל שינוי משמעותי: "זה כבר עובד בקצרין, וזה ירתיע תושבים שלא אוספים היום אחרי צואת כלביהם, ויצמצם כמעט לאפס את התופעה. לכל צואה יהיה זיהוי גנטי, שדרכו ניתן יהיה להגיע לבעלי הכלב, והוא יספוג קנס גבוה".

תגובת עיריית מודיעין מכבים רעות: "כפי שחבר המועצה יודע, ראש העיר כבר הנחה את הגורמים המקצועיים בעירייה לבחון את המשמעויות ולקדם את הנושא. כך ששוב מדובר בהצעה שאין בה דבר מלבד רצון לפרסום עצמי של חבר המועצה."