מאת:רמי היפש

חברת BriefCam ,שמרכזה נמצא במודיעין נרכשה ביום רביעי על ידי ענקית הצילום היפנית קנון שנסחרת לפי שווי של כ-45 מיליארד דולר בבורסת טוקיו. שווי העסקה לא נמסר.

הסטארט-אפ הישראלי שהוקם ב-2007 על ידי פרופ' שמואל פלג מהאוניברסיטה העברית, שפיתח טכנולוגיה לניתוח וסיכום קובצי וידאו ארוכים בתוך דקות, המתבססת על מחקרים שבוצעו באוניברסיטה העברית. הרכישה תחזק את חטיבת ניתוח הווידיאו של קנון.

פרופ' פלג נחשב לאב המייסד של קהילת תחום הראייה הממוחשבת בישראל. יחד אתו הקימו את החברה ד"ר ירון כספי וגדעון בן צבי. החברה גייסה מאז הקמתה כ-15 מיליון דולר.

הטכנולוגיה של BriefCam הופכת קובצי וידאו של מצלמות אבטחה למידע שימושי בזמן אמת ומקצרת באופן דרמטי את הזמן שלוקח לעבור, להבין, ולנצל אלפי שעות של וידיאו. האלגוריתמים שפיתחה החברה מפרקים למעשה את הוידאו לרכיבים בודדים (רכב, הולך רגל, רוכב אופניים) ומשדר הכל במקביל – ובכך מאפשרת לשדר סרט של 24 שעות במספר דקות מבלי להריץ את הסרט במהירות.

החברה התפרסמה ב-2013 בעקבות הפיגוע במרתון בוסטון. שימוש בטכנולוגיה של BriefCam סייע בלכידת החשודים ניתוח צילומים מהזירה. מושל מסצ'וסטס, דאוול פטריק, הביע את הכרת התודה שלו לחברה לאחר הפיגוע.

החברה מעסיקה 65 עובדים – רובם במודיעין והם עשויים לזכות לתגמול בעקבות האקזיט.

"אנחנו נרגשים לשלב כוחות עם עם גוף מוביל בעולם ההדמיה והצילום" מסר טרבור מץ, מנכ"ל BriefCam. "הרכישה תאפשר לנו להמשיך לספק פתרונות וידיאו בתחום ניתוח התוכן תוך שמירה על פעילות כחברה עצמאית בתוך קנון".

פלג מסר בעקבות העסקה כי "הרעיונות הנפלאים שיש לסטודנטים המצוינים באוניברסיטה, יחד עם התמיכה החזקה של האוניברסיטה ושל יישום בניצול מסחרי של הטכנולוגיות, הופכות את האוניברסיטה לחלומו של כל חוקר".

בריפקאם מתוך יוטיוב:

;feature=youtu.be