ביום ראשון, נפטר אפי מלצר, ששימש כדובר עיריית מודיעין מכבים רעות בין השנים 2003 ל-2008, ובמהלך השנים האחרונות שימש כיועץ ראש העיר מודיעין חיים ביבס, לענייני נדל"ן ותכנון אסטרטגי. בתקופה האחרונה, היה גם בצוות ההקמה של מוזיאון מורשת מודיעין, המתוכנן להיבנות במע"ר.

אפי מלצר, בן 62 נשוי לשרי ואב לסתוונית, חוף, צופית וצאלה, התגורר ברעות והיה פעיל מאוד בקרב קהילת תושבי מכבים רעות. בעבר הוא שימש כיו"ר הנהגת ההורים של בית הספר עמית וסייע לנוער מכבים רעות בכתיבת מגזין הנוער של הישוב שנקרא בשם "שלייקס".

בשנת 2003 מונה מלצר על ידי ראש העיר דאז, משה ספקטור, לדובר חיצוני של העירייה ובמקביל כתב וערך עשרות ספרים באמצעות חברת מחקר והוצאה לאור שהקים, מרביתם בנושא צבא וביטחון.

מלצר החל את שירותו כמפקד בגדוד 890 של הצנחנים בהמשך עבר לשרת בקצין חינוך ראשי, מילא תפקידים שונים בחיל המודיעין ובדובר צה"ל. אחר כך שירת בעיתון במחנה כעורך הראשי של העיתון והשתחרר מצה"ל בדרגת סגן אלוף.

לאחר שחרורו המשיך מלצר לשרת בצה"ל, כאזרח עובד צה"ל כעורך בעיתון "מערכות", למעשה עד יומו האחרון עבד בצה"ל כאשר תפקידו הנוכחי והאחרון היה מפקד "מערכות".

במודיעין בכלל ובמכבים רעות בפרט היה אפי דמות מוכרת ביותר– הכתפיות (שלייקס) היו סימן ההיכר שלו והוא נהג להתעניין בנעשה בעיר בכלל ובמכבים רעות בפרט.

בשנת 2006 מלצר כתב וערך את ספר העשור למודיעין ובימים אלה הוא הוביל כתיבה ועריכה של ספר חדש על העיר מודיעין מכבים רעות.


ראש העיר, חיים ביבס, נפרד מאפי: "אפי חברנו הטוב היה דמות מוכרת בכל רחבי העיר והיה מאוהבי העיר ועשה רבות כדי לפאר אותה. כאשר דיברנו על הנעשה בעיר ידעתי שהוא אומר את מה שעל ליבו מתוך כוונה ורצון להפוך את העיר שלנו לעוד יותר טובה. אנחנו נזכור אותו כאדם עם חיוך תמידי ועם השלייקס שהיו סימן ההיכר שלו והלב החם שתמיד רצה לעזור עוד ועוד. בשם חברי מועצת העיר, ועובדיה אני רוצה לחזק את ידיה של רעייתו, שרי היקרה, ושל ילדיו, סתוונית, חוף, צופית וצאלה ומקווים שלא ידעו עוד צער."

הלווייתו תתקיים היום (שלישי) בשעה 16:00

צילום  מתוך האתר "אפי מלצר בע"מ".