מאת: רמי היפש | צילום: מודיעינט

אמציה דויטש הודיע בתחילת השבוע כי הוא יסיים בשבוע הבא את תפקידו כיו"ר הנהגת ההורים במודיעין אחרי שש שנים בתפקיד. הבחירות לתפקיד היו"ר החדש יתקיימו בשבוע הבא ודויטש התפנה לסכם בקצרה שלוש קדנציות:

"היו לנו לא מעט הצלחות. פעלנו למען סייעת שנייה בגנים ולהורדת הצפיפות בכיתות יחד עם כל שאר הנהגות ההורים בישראל. שיתוף הפעולה עם העירייה הודק והצלחנו לדאוג לכולם מגני הילדים ועד לתיכונים. כעת הנהגות ההורים בתיכונים פועלים לקראת תוכנית שתוזיל עלויות ותשפר את התיכונים בעיר, העבודה לא נפסקת".

דויטש, מדריך טיולים, היה במשך שנים יו"ר הנהגת ההורים באבני חושן, הוא החליף בתפקיד את יעקב דאבוש, שפרש אחרי כמה חודשים. דאבוש נכנס במקומו של מיגל הרף, שכבר זכה לכינוי יו"ר ועד הורים מיתולוגי שהמשיך משם להנהיג את הגמלאים בעיר. "הייתי שלוש קדנציות, זה מה שהתקנון מתיר וזה מספיק. הגיע הזמן שיהיו כוחות חדשים שיובילו את הנהגת ההורים", אומר דויטש.

הנהגת ההורים במודיעין היא חלק מהנהגת ההורים הארצית, שלושה נציגים למודיעין בהנהגה זו ודויטש, שחבר בהנהלת הנהגת ההורים הארצית (וימשיך בה עד מאי 2020) הוא אולי הבולט שבהם. "יש לנו הרבה מאבקים למען החינוך. עכשיו ההנהגה הארצית נלחמת נגד מבחני המיצ"ב שאמורים להתקיים השבוע וזה מעורר רעש רב".

דויטש הקפיד בשל התפקיד הציבורי שלו להגיע לישיבות המועצה, אבל נמנע מלהיכנס לפוליטיקה המקומית. בעוד שעדי מן, שהקימה ועמדה בראש ועד גני הילדים במודיעין נכנסה למועצה כמספר 2 של מויש לוי וסיגל לזרוביץ סגניתו של דויטש בהנהגה ניסתה להגיע למועצה כסגניתו של שחר מי און מ"יש עתיד", דויטש נותר בחוץ:  "אמרתי מראש שאני מתכוון לסיים את הקדנציה שלי בהנהגת ההורים וכך מנעתי כל ניסיון להציע לי להצטרף לפוליטיקה", אומר דויטש. "עדי וסיגל היו פעילות משמעותיות בהנהגת ההורים ובכלל ההנהגה מגדלת הרבה מנהיגים ואנשים שמעורבים חברתית. מה שמתחיל בוועד הגן מתפתח לעשייה חברתית בתחומים רבים".

בעוד שבוע יפנה דויטש את מקומו וישוב לבית הספר, הפעם בתפקיד יו"ר הנהגת ההורים בבית ספר אמי"ת בנות, אחרי שנים באבני החושן, חלק מהבנות גדלו ודויטש גדל איתן לבית ספר אחר.