אמיר רז, סייר בתחנת המשטרה במודיעין, הוא השוטר החשוד כי רצח בליל שישי האחרון את אשתו דיאנה רז ז"ל ביריות בביתם ביישוב נעלה, כאשר ארבעת ילדיהם נמצאים בבית. מעצרו הוארך בתשעה ימים, ופרקליטו ביקש כי הוא יישלח להסתכלות פסיכיאטרית. עוד מסר פרקליטו, עורך הדין משה אלון, כי "מצבו קשה מאוד".

נציג מח"ש מסר בדיון כי רז מסר גרסה ראשונית ואף ביצע שיחזור המעשה: "אנחנו לא חושבים שצריך בדיקה פסיכיאטרית, עד אתמול הוא עשה משמרות במשטרה ואין אינדיקציה לעבר פסיכיאטרי", אמר. 

הוריו של אמיר הם אובי ואריה רז, תושבי היישוב נילי, אשר עוסקים בטיפול וליווי הורים וצוותי חינוך. אימו של אמיר, אובי רז, מוכרת לחלק מתושבי מודיעין מכבים רעות כמנהלת הראשונה של ביה"ס עידנים, כאשר זה רק נפתח.  

אריה ואובי רז, הוריו של אמיר רז החשוד ברצח אשתו | צילום מסך מתוך פייסבוק

בראיון שהעניקו לאולפן ynet הבוקר סיפרו הוריו של אמיר כי הם לא תופסים את מה שקרה: "דיאנה היא כמו בת בשבילנו" אמרו, "אנחנו בסערה רגשית. אמיר הוא הבן שלנו. הוא עשה מעשה שלא ייעשה. הוא הבן שלנו ואנחנו נתמוך בו אבל אנחנו כואבים ומתאבלים. לא היו שום סימנים מקדימים, אין לנו כל הסבר, אנחנו אנשי טיפול בעצמנו ואם היה איזשהו סימן היינו רואים אותו. מיום שישי אנחנו מגלגלים בראש ותוהים מה פספסנו? ולא רואים. שאלנו גם חברים קרובים אם הם ראו משהו שאנחנו כהורים לא היינו מסוגלים לראות וכולם המומים. אף אחד לא מבין מאיפה זה בא?"


"אין לנו כל הסבר", סיפרה אובי, "אנחנו לא מצליחים להבין מה קרה. הם היו זוג כל כך אוהב, משפחה אוהבת. אנחנו אוספים את עצמנו בכל רגע מחדש בשביל הנכדים שלנו, הם העיקר ואנחנו נמשיך להיות איתם כדי שיוכלו לגדול בצורה הכי בטוחה, אוהבת ועוטפת שאפשר. בלי אמא לצערנו, ועם אבא שנראה מה יהיה איתו".


על ליל שישי, בו התקשר אליה בנה אמיר וביקש ממנה להגיע לקחת את הילדים סיפרה אובי בראיון ל ynet - "כשאמיר צלצל וביקש שאגיע אליהם הוא לא אמר לי למה אני מגיעה. הגעתי וראיתי שלושה נכדים משחקים בטרמפולינה, שמחים ומקפצים וילד רביעי ישן. הוא הכניס אותי פנימה לשירותים במפלס העליון וסיפר לי מה קרה. לא ראיתי את דיאנה". הוא סיפר לי וזה לא היה הילד שלי, הוסיפה אובי, "הוא היה אטום לחלוטין. לא היה שום דבר מאחורי העיניים".

חברתה של דיאנה רז ז"ל, דקלה אפשטיין, החליטה להקים פרויקט מימון המונים לזכרה, כאשר כל הכסף שייכנס יועבר לטיפול בארבעת ילדיה של דיאנה. "כל כספי הפרויקט יועברו לילדים, כדי שיהיה למשפחה איך לגדל אותם ולספק להם טיפול רגשי, בריאותי וכל מה שיידרש", אומרת אפשטיין. לתרומות > לחצו כאן


אם אישה בסביבתכם נמצאת במערכת יחסים אלימה, הפנו אותה לקו החירום של משרד הרווחה בטלפון 118 או 077-9208560, או התקשרו בעצמכם. המוקד מאויש במשך 24 שעות ביממה ומעניק שירות בעברית, בערבית, ברוסית ובאמהרית.