מאת: טלי גת | צילום: מודיעינט

אם אתם הורים לילדים הלומדים בביה"ס רמון בשכונת המגנים בעיר, סביר שקיבלתם במהלך השבוע שחלף הודעה אודות אירוע חריג בסמוך לשער האחורי של בית הספר. מההודעה עולה כי ליד שני תלמידי כיתה ד' בביה"ס, אשר יצאו מהשער האחורי בדרכם הביתה, בשעה 14:00 לערך,  נעמד רכב מסחרי לבן ובו שני גברים בעלי מבטא ערבי, שפנו אל הילדים והציעו להם להיכנס לרכב ולקבל חטיף.

לאחר שהילדים סרבו ומיהרו לכיוון הגינה הסמוכה, הם עדכנו את הוריהם אשר מיהרו להעביר את המידע לגורמים הרלוונטיים בבית הספר.

צוות בית הספר דיווח על התקרית לגורמי הבטחון ולקצין הבטחון בעירייה, שמוליק כהן, אשר כפי שעולה מההודעה שהופצה להורים , קיים שיחה אישית עם הורי התלמידים ובעירייה הוחלט על תגבור סיורים בשעות הבוקר והצהריים באיזור ותדרוך השומרים וסיירי הבטחון להגברת העירנות. 

מעיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי: "התלונה הועברה למשטרת מודיעין. מעבר לכך, אגף ביטחון ושירותי חירום בעירייה תדרך את כל מאבטחי מוסדות החינוך. כמו כן, ניידות הביטחון והשיטור העירוני מבצעים סיורים יזומים ומגבירים נוכחות באזורי מוסדות החינוך בעיר, בדגש על שעות סיום הלימודים."

לעת עתה לא ידוע על פרטים מזהים נוספים כגון דגם הרכב או מספרו וכמובן שהחשודים לא זוהו.

בהנהגת ההורים של בית הספר ביקשו מההורים לרענן נהלים ולהגביר מודעות גם בקרב הילדים עצמם: " חשוב להסב את תשומת ליבם של הילדים לעניין, חייבים לגלות עירנות, לדעת לסרב לכל הצעה שתהיה מכל אדם זר שהם אינם מכירים ולדווח מייד להורים", נכתב בהודעה.