צילום: אור תורה סטון

תקיעה בשופר מהווה חלק ממצוות "עשה" מן התורה וזוהי מצווה לשמוע את תקיעת השופר בחג. נימוקים רבים יש לתקיעות השופר המסמלות בין השאר, את היום הראשון לעשרת ימי תשובה וכן את הזכר לחורבן בית המקדש. מעבר לכך, צפויה למשתתפים באירוע חוויה קהילתית נעימה וחגיגית לרגל החג.

אירועי "שופר בפארק", המתקיימים זו השנה החמישית, הינם חלק מהפעילות לציבור הרחב שמקיימים רכזי תוכנית 'יחד' מבית אור תורה סטון לאורך השנה כולה בשיתוף עם החברה למתנ"סים ומרכזיים קהילתיים ברחבי הארץ.

גם השנה בשני ימי החג של ראש השנה תקיים תוכנית 'יחד' של רשת 'אור תורה סטון', בשיתוף 'ארגון רבני צהר' והחברה למתנ"סים, את אירועי "שופר בפארק" בעשרות מוקדים ברחבי מודיעין מכבים רעות. מטרת האירועים היא לאפשר למשפחות וישראלים מכל הגילאים, שאינם פוקדים את בתי הכנסת בראש השנה, להתחבר לערכי החג ברוח ישראלית-יהודית חווייתית. מלבד תקיעת השופר המסורתית, ייערכו בכל אחד מהמוקדים פעילויות לכל המשפחה הכוללות שירי חג, חוויה, ועוד שיאפשרו למשתתפים להיחשף לתכני וסמלי ראש השנה כחלק מחוויה משפחתית מהנה וחגיגית ברוח החג.

האירועים יתקיימו ב 30.9.19 וב - 1.10.19, בשעה  17:00 במוקדים הבאים - 

שכונת משואה: שדרות יצחק רבין  - בפארק העגול (ליד אולם הספורט), הפארק ברחוב מגדל הלבנון. שכונת הכרמים - פארק עמק האלה, מול בית 45. שכונת אבני חן - פארק ברחוב אבני החושן פינת לשם. שכונת מוריה: פארק החבלים ברחוב אלי כהן, מוריה סנטר, לאה אמנו 1. שכונת הנחלים:פארק הדגים עמק דותן פינת עמק יזרעאל, הפארק ברחוב מגדל דוד. פארק ענבה -  ליד האגם. שכונת המגינים - הגינה בעמק בית שאן 1. שכונת הפרחים - פארק עמק איילון פינת כחלית ההרים. שכונת הציפורים – הפארק ברחוב החסידה 30. שכונת נופים  - הפארק יהודה המכבי פינת יצחק רבין. רעות - מרכז מסחרי לב רעות. מכבים - מתחם הדשא מרכז מכבי העולמי.

הרב  כתריאל (קנת') ברנדר נשיא וראש מוסדות אור תורה סטון: "כפי שהיהדות שייכת לכולם כך גם בוודאי חגי תשרי שייכים לכולם. חשוב שכל אחד ואחת בעם ישראל ירגיש קשר להיסטוריה, למורשת ולסמלי העם היהודי, כל אחד בדרכו ועל פי תפישת עולמו, מתוך עיקרון שמדגיש כי הבדלי השבטים הקיימים ביננו אינם משנים את העובדה כי כולנו עם אחד".

יו"ר ארגון רבני צהר, הרב דוד סתיו: "אנו פועלים לחיבור לערכי החג ולמעגלי החיים לכלל החברה, להעצמת המפגש כמנוע של זהות והזדהות. כחלק מכך, אנו מקיימים את אירועי 'שופר בפארק', שמטרתם לאפשר לאנשים הרוצים בכך, להרגיש את החיבור למהותו ולערכיו של החג".

מנכ"ל אור תורה סטון ינון אחימן: "דווקא לאור התקופה האחרונה שבה היינו עדים לשיח פופוליסטי, משסה ומפלג בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית, אנו רואים חשיבות רבה בקיום פעילויות שמסירות את החומות בין המגזרים השונים, כשאנו מבקשים להדגיש כי ראש השנה וסמלו המרכזי – השופר שייכים לכל המגזרים בעם ישראל, כל איש בדרכו".