צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות

מיזם "השבת העולמית" החל לפני כשבע שנים ביוזמת הרב הראשי של דרום אפריקה, כאשר הרעיון הוא לחבר בשבת אחת את הקהילות היהודיות בכל רחבי תבל. במיזם לוקחים חלק יותר ממיליון יהודים ברחבי העולם ובהם גם קהילות מהעיר מודיעין מכבים רעות. דתיים וחילוניים, כאחד, מציינים יחד את אירועי השבת העולמית.

בשנים האחרונות אירועי מיזם "השבת העולמית" הפכו כבר למסורת בעיר. האירועים כללו בין השאר קבלת שבת וארוחת שישי משותפת והפרשת חלה לתושבי העיר דתיים וחילונים.

השנה, זמן קורונה לקח אגף קהילה את האתגר לקיים את האירוע גם בזמן הקורונה, אשר אינו מאפשר קיום סעודת שבת משותפת, אבל זו בהחלט הזדמנות להרחיב את כמות המשתתפים תושבי העיר באמצעות מפגש מקוון בזום.


ביום חמישי 5.11.20 בשעה 20:30 יתקיים האירוע "השבת של כולנו" בו ייקחו חלק דמויות ציבוריות בעיר מתחומים שונים, וישתפו מחוויית השבת האישית שלהם. בין המשתתפים: ראש העיר, חיים ביבס, ח"כ משה (בוגי) יעלון, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, השחקן חנן סביון ("מכתוב", "מחילה", "עספור"), הטניסאית לשעבר, שחר פאר, מפקד תחנת משטרת מודיעין סנ"צ רונן נגר, שליח חב"ד בנגקוק תאילנד הרב נחמיה וילהלם והזמר והחזן שי אברמסון.

את האירוע ינחה העיתונאי בני טייטלבאום, (ערוץ כאן 11) ובין הדוברים ישולבו שירי שבת ישראלים, אותם יבצע החזן והזמר שי אברמסון ואיחולי שבת שלום מרגשים של ילדי גנים בעיר ודיירי "עזריאלי פאלאס מודיעין".

רישום לאירוע: https://lp.vp4.me/c8m8


ביום חמישי 5.11.20 בשעה 19:30 אירוע הפרשת חלה בזום. את האירוע יציינו מעל מיליון נשים בעולם, בניהן גם נשים ממודיעין מכבים רעות.  בתוכנית: הפרשת חלה, שירה ועוד.  

רישום לאירוע הפרשת חלה : :https://lp.vp4.me/m778


מנהלת אגף קהילה, זיוה אסא: "אירועי השבת העולמית הפכו למסורת במודיעין מכבים רעות. אירועים אלה מדגישים את הקהילתיות והחיבור בין הקהילות בעיר על כל מגוון רבדיה החברתיים והתרבותיים. גם בעידן זה שבו אתגרים לא פשוטים בקשרים החברתיים והבינאישיים, נמצאה הדרך להמשיך במסורת ול"שבת" יחד כולנו בחברותא. השבת העולמית הוא "השבת של כולנו".

איציק מלכא, ממארגני האירוע: אירועי "השבת העולמית" בעיר, המעלים על נס את המשותף והמחבר בין תושבי העיר, הן תעודת כבוד לעיר. בשבוע בו מציינים את רצח יצחק רבין ז"ל, זוהי עוד תזכורת שכולנו עם אחד, ואנחנו יכולים להתאחד סביב ערך כמו השבת, מזוויות שונות ומגוונות".