עיריית מודיעין מכבים רעות מעדכנת השבוע כי בהתאם להחלטת הממשלה, החל מיום חמישי 29.7, יחל לפעול התו הירוק באירועי הקיץ המתקיימים ברחבי העיר.

התו הירוק יפעל במקומות סגורים ומקומות פתוחים בהם יש מעל מאה אנשים, וכוללים אירועי תרבות וספורט, חדרי כושר ואולמות סטודיו, מסעדות, בתי קפה, בתי כנסת, בתי מלון ואטרקציות תיירותיות. המתווה יפעל באופן הבא: מגיל 12 יש להציג תעודת מתחסן או אישור מחלים בכניסה לאירוע. אלו שאינם מחוסנים או מחלימים, מעל גיל 12, יצטרכו לערוך בדיקת קורונה ולהציג תוצאה שלילית. ילדים מתחת לגיל 12 יוכלו להיכנס ללא צורך באישורים.

על פי ההנחיות, עד לתאריך ה- 8.8.21, ניתן יהיה לבצע את בדיקת הקורונה (PCR) בקופות החולים או במתחם פיקוד העורף, ללא תשלום, ובתוקף 72 שעות עד לאירוע. החל מה-8.8, תתאפשר כניסה לאירועים מעל מאה איש, רק עם הצגת בדיקה מהירה שבוצעה 24 שעות לפני האירוע, במימון הנבדק. בהקשר זה ממשרד הבריאות נמסר כי בקרוב צפויות להיפתח עמדות ביצוע בדיקות מהירות באתרי בדיקה שייפרסו ברחבי הארץ. תוצאה שלילית בבדיקות אלו עבור מי שאינו מחוסן או מחלים, תאפשר כניסה למקומות הפועלים בתו שמח, או תו ירוק למשך 24 שעות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות.


עקב ההנחיות החדשות, נערכת העירייה בימים אלה להמשך אירועי הקיץ אשר צפויים נכון לעכשיו להיערך כמתוכנן, כאשר לאור התו הירוק יהיו סדרנים להם יצטרכו המשתתפים להציג את תעודות המתחסן, מחלים או בדיקת הקורונה. מדובר במופעים שיתקיימו בפארק ענבה, כאשר שאר האירועים ייבחנו בהתאם ויפורסמו בהקדם.


עוד נמסר מהעירייה כי בתי הכנסת והיכל התרבות מודיעין, יפעלו גם הם בהתאם לתו הירוק. לעומת זאת, חנויות, קניון, רשת הספריות, פארק הנופש והספורט והבריכה העירונית (לא כולל חדרי הכושר ואולמות הסטודיו) יפעלו כרגיל, ללא תו ירוק, כלומר כניסה למקום סגור בעטיית מסכה וללא צורך באישורי בדיקת קורונה, מחלים או מתחסן.