צילום: מודיעין נט

העיר מודיעין מכבים רעות תרחיב את אזורי פארק הטכנולוגי ומרכז עינב

עיריית מודיעין מכבים רעות אישרה ביום רביעי את הפקדת התכניות להרחבה משמעותית של הפארק הטכנולוגי ומרכז עינב. בעירייה מצפים כי הרחבת אזורי התעסוקה יאפשרו להביא לעיר עוד חברות סייבר ואלקטרוניקה אשר יוכלו ליהנות ממרכז טכנולוגי חדשני במרכז הארץ.

על פי התכנית שאושרה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה יתווספו לפארק הטכנולוגי כ-900,000 מ"ר ולמרכז עינב וכ-400,000 מ"ר. השטחים שהתווספו מיועדים למסחר, תעסוקה, בילוי ופנאי ואף למלונאות. 

כידוע, כל השטחים המיועדים לבינוי בפארק הטכנולוגי של העיר כבר מאוכלסים או נמצאים בתהליכי בנייה ופועלים בהם כ-600 חברות שונות. אתר מרכזי בו צפויה התעניינות רבה מצד החברות נוספות הוא במרכז עינב, שם מיועדות לבינוי עתודות הקרקע הסמוכות לתחנת הרכבת "פאתי מודיעין" והן יוכלו לשמש לטובת עסקים ומסחר.

בנוסף, מעניקה התכנית גם את זכויות הבנייה הנדרשות להקמתו של אצטדיון כדורגל וארנה ליד תחנת הרכבת. זאת בהמשך לפרסום העירייה לפיו בימים אלה היא נמצאת בתכנון להקמתם של האצטדיון והארנה, בסדר גודל של כ-70 דונם. בנוסף, בתוכנית זו מוצעים 15,000 מ"ר במגרש המיועד למלונאות בפאתי הפארק הטכנולוגי, ליד יער בן שמן.

ראש העיר חיים ביבס אמר: "מודיעין מכבים רעות היא עיר שמובילה בתחום החדשנות ולכן זה טבעי שנקדם בעיר מתחמים טכנולוגיים שיהוו בית חם עבור חברות הייטק וסייבר מובילות שייהנו מעיר מובליה במרכז הארץ, חדשנית, עם תשתיות דיגיטליות איכותיות. הרחבת אזורים אלה לרבות יצירת אזור תיירותי מתקדם, יאפשר לעסקים נוספים להתבסס בעיר ובכך יספקו עוד מקומות תעסוקה ולשפר ולשמר את עתידה הכלכלי העיר על ידי יצירת מרכזי עסקים מודרניים בשילוב עם אתר מלונאות."