ולדימיר בליאק | צילום מסך מפייסבוק

הכנסת כבר התפזרה ובעוד שלושה חודשים יתקיימו שוב בחירות, אבל ביום ראשון הקרוב יושבע חבר כנסת חדש – ולדימיר בליאק ממודיעין, מספר 41 ברשימה המשותפת אז של כחול לבן ואיש יש עתיד.

הדבר קרה בגלל גל הפרישות האחרון של חברי כנסת ושרים שהחליטו לעבור לבית פוליטי אחר. זה קרה בליכוד עם הקמת המפלגה של גדעון סער וזה קורה גם בכחול לבן. ביום שלישי הודיע שר המשפטים אבי ניסנקורן שהוא עובר למפלגת הישראלים שהקים ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי. ראש כחול לבן, בני גנץ, הודיע שהוא מצפה שניסנקורן יתפטר בעקבות המהלך וכך אכן קרה.

בליאק, בן 46, נולד בברית המועצות ועלה לישראל ב-1998. הוא רואה חשבון שנמצא בפוליטיקה המקומית והארצית כבר כמה שנים. בליאק הצטרף ל'יש עתיד' בשנת 2012, היה מספר שתיים ברשימה שלה למועצת העיר ב-2013 כסגנו של שחר מי-און, שהיה היחיד שהצליח להגיע למועצה.

מכאן כבר פנה בליאק לפוליטיקה הארצית, היה במקום לא ריאלי ב-2015 ובשל האיחוד עם כחול לבן בשלוש מערכות הבחירות ב-2019 ו-2020 הוא שוב היה במקום שממנו הוא לא אמור להגיע לכנסת – מספר 41 בבחירות האחרונות שבהן הרשימה זכתה ב-33 מנדטים. אבל הכניסה של בני גנץ וחבריו לממשלה, שהובילה לפירוק השותפות בין כחול לבן ליש עתיד, סללה גם את הדרך לחוק הנורווגי. שרים מכחול לבן התפטרו מתפקידם כדי שאחרים ייכנסו במקומם. הילה שי וזאן ממודיעין, מקום 39 ברשימה לכנסת, נשבעה אמונים ובליאק היה במרחק של שתי פרישות מכיסא בכנסת.

לפני שבוע התפטר עופר שלח מהכנסת כדי להקים מפלגה חדשה ויעל רום בן משה נכנסה במקומו וכך נותרה פרישה אחת, של ניסנקורן, כדי שבליאק ייכנס לדמדומי הכנסת הנוכחית.

אתמול הוא מסר בפוסט שכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "ביום ראשון הקרוב, לאחר התפטרותו של ידידי, שר המשפטים לשעבר אבי ניסנקורן, אני צפוי להיכנס לכנסת ישראל. אכהן בתור ח"כ מסיעת יש עתיד לפחות עד להשבעת הכנסת החדשה. אני ניגש למשימה בהתרגשות גדולה וביראת כבוד, ומתכוון לשרת אתכם נאמנה כמיטב יכולתי".