עדי גודל סלומון חלמה בילדותה להיות שחקנית או זמרת אבל בפועל היתה די ביישנית והתמקדה בפיזיקה ומדעים מדויקים. אבל, עם תכונות חזקות כמו אוזן קשבת ויכולת ייעוץ ואהבה גדולה לאנשים, היא גילתה בהמשך הדרך את השילוב המנצח שהפך למקצוע ולעסק מצליח. לפני כשנה יצאה עדי עם המדריך "לאכול. ליהנות.לחיות טוב ב-5 שבועות" שמתמצת את רוח השיטה והגישה שלה ולפני כארבע שנים פיתחה את 555 - שיטה ייחודית לשיפור אורח החיים ולאימוץ הרגלי תזונה נכונה ומבטיחה שאצלה אין ספירת קלוריות או שקילת מזון. אז איך זה עובד? 

כתבה: חלי וינשטיין / צילומים: פרטי 

100 מילה על המרואיינת:

עדי גודל סלומון, בת 39, נשואה לאלי ואמא לנועה (9), מאיה (7) ואור (2) גדלה בנהרייה אך למודיעין עברה יחד עם משפחתה בשנת 2006 מתל אביב לאחר שהבינה שהסיכוי לרכישת דירה בתל אביב קלוש. מיותר לציין שאת העיר היא אוהבת היום יותר ויותר ונחשבת לאחת מנשות המקצוע המוכרות והאהובות בה. היא מאוד מחוברת לתחום המדעים המדויקים ומצד שני בעלת אהבה גדולה לאנשים, יכולת קשב והכלה וכך למעשה, הגיעה גם לתובנה המקצועית שלה לפני 14 שנים. כיום היא מלווה לקוחות רבים בדרך חדשה אל אורח חיים בריא וטוב יותר ומספרת על המוטיבציה שלהם להצליח שרק עולה ועולה. 

- מתי נולד אצלך הצורך לעסוק בתחום התזונה?

התחום הגיע אלי וממש במקרה. למעשה לא ידעתי מה אני הולכת ללמוד ולא היה לי ברור מה הכיוון. מצד אחד, כמי שלמדה במגמה פיזיקלית ריאלית ודי אהבה את זה, נמשכתי למדעים מדויקים אבל מצד שני, תמיד הייתי סוג של "כותל מערבי" לחברותיי, אחת כזו שתמיד מקשיבה ונותנת עצה טובה. השילוב בין פסיכולוגיה ונפש האדם לבין תחום הפיזיקה במקצוע אחד נראה לי פשוט בלתי אפשרי וכבר כמעט ויתרתי...אבל בזכות חברה שלי,  שהאריה את עיני לתחום התזונה קלינית, החלטתי ללכת על זה, גם כשלא ממש ידעתי מה זה אומר. בדיעבד מצאתי את השילוב המושלם שחיפשתי.

"רק כאשר אנשים יבינו לעומק מה קורה אצלם, איך המנגנונים עובדים, הם ירצו לעזור לגוף שלהם ודברים יקרו באופן טבעי".

- זה תחום שכל הזמן מתפתח ומשתנה. איך את מסבירה את זה?

ב-14 השנים האחרונות עשיתי דרך ארוכה ומעניינת. אמנם התחלתי כמו כל דיאטנית שמסיימת תואר עם תפריטים, קלוריות והנחיות קליניות מבוססות מחקרים אבל משהו השתנה בגישה. נכון שגם היום אני כותבת תפריטים, אם כי אני קוראת לזה תכנית תזונה אישית ואני ממשיכה להתעדכן במחקרים, אבל אין שום שיח על קלוריות או על שקילת מזון. במהלך הדרך שעשיתי הבנתי שזה חסר משמעות ולתפיסתי, רק כאשר אנשים יבינו לעומק מה קורה אצלם, איך המנגנונים עובדים, הם ירצו לעזור לגוף שלהם ודברים יקרו באופן טבעי.

"ידע זה כח ואני  אוהבת לשתף את הלקוחות שלי בידע הזה ומרגישה שזו זכות בשבילי להביא אותם אל ההצלחה."

- עכשיו בתקופת החגים אנחנו מוצפים באוכל ומיד לאחר מכן, נחפש את הדיאטות. את פיתחת שיטה ייחודית לאימוץ הרגלי אכילה נכונה. איך זה עובד?  

זה נולד גם מתוך שיטת העבודה שלי וגם כחלק מעבודת התפתחות אישית שלי עם עצמי והתובנות שהבאתי איתי אל הקליניקה. לפני ארבע שנים שילבתי בין כל מה שלמדתי לבין הדברים שעבדו מצוין בקליניקה ופיתחתי את שיטת 555 שכוללת 5 עקרונות מבוססי ידע, 5 הרגלים אפקטיביים לשיפור אורח החיים ו- 5 כלים להרחבת התודעה והגברת המוטיבציה. זה בינגו, זה השילוב המנצח מבחינתי. לפני שנה כתבתי מדריך שנקרא "לאכול. ליהנות.לחיות טוב ב-5 שבועות" שמתמצת את רוח השיטה שלי וכולל את כל השינויים הקטנים בדרך לאורח חיים בריא ושמירה עליהם לאורך זמן.

- את לא חוששת לגלות את כל הסודות?

"ידע זה כח ואני  אוהבת לשתף את הלקוחות שלי בידע הזה ומרגישה שזו זכות בשבילי להביא אותם אל ההצלחה."

- האם באמת כל אחד יכול לאמץ אורח חיים בריא?

כל אחד יכול לשפר ולו במעט משהו שקשור לאיכות חייו. אני תמיד אומרת ללקוחות שלי, יש אלף טיפים לתזונה נכונה, החוכמה היא למצוא את העשרה המתאימים לאותו אדם. לא צריך יותר! אבל אם אותם שינויים הם המדויקים והמתאימים ביותר, השינוי מתחיל לקרות.

- זה עניין של רצון או יכולת?

רצון או יכולת זו שאלה מעולה. אני תמיד מתאימה את התכנית ליכולת ולעולם לא אבקש מלקוח לאכול משהו שהוא לא אוהב או להפסיק לאכול מאכלים אהובים. באופן טבעי, כשפועלים כך, הרצון מתחזק מפני שהדרך אינה מאיימת או סגפנית כמו שחלק חושבים ולכן המוטיבציה והרצון נשמרים לאורך זמן. 

- מתי עברתם למודיעין ולמה?

למודיעין עברנו בשנת 2006 מתל אביב כשנה לאחר שנישאנו לאחר שהבנו שזה לא ריאלי לחפש דירה במרכז. בדיעבד זו היתה החלטה נהדרת. 

- מה את אוהבת בעיר?

הכל! בעיקר את האנשים. זכיתי להכיר כאן אנשים נפלאים.

- מה מרגש אותך?

הילדים שלי מרגשים אותי מאד. בנוסף הלקוחות שלי שמספרים לי על השינויים שחלים בהם, על ההשלכות החיוביות על חייהם כתוצאה מהתהליך.   

- מה מצחיק אותך?

בעלי, שיודע היטב איך להצחיק אותי.

- מה מרגיז אותך?

בגדול אני אדם די שלו שלא מתעצבנת בקלות או מהר, אבל שקרים ואטימות לא באים לי טוב :)

- מה מפחיד אותך?

זו שאלה עמוקה ואם אענה עליה בכנות, אני חושבת שחוסר מימוש והגשמה מפחידים אותי ולאבד שליטה מפחיד אותי.

- מה המשפט שהכי מאפיין אותך?

זה לא בדיוק משפט אבל מה שמאפיין אותי זה שיש בי הרבה אהבה לבני אדם באשר הם אז כן, אפשר לומר שאני אוהבת לאהוב ;)

- סרט או הצגה אחרונים שראית ואהבת?

לאחרונה ראיתי בבית את הסרט וויפלאש. הוא נשאר איתי עוד כמה ימים אחרי. מאוד חזק, עוצמתי והמשחק שם היה מעולה.  

- מה הדבר הראשון שאת עושה כשאת קמה בבוקר?

אני שותה קפה ואוכלת עוגיות שאמא שלי מכינה. זה הזמן שבו אני לוקחת כמה דקות לעצמי, לתכנן את היום ולהתכונן אליו.

"אני רוצה להמשיך ולהפיץ את משנתי ואת השיטה שלי. הספר שלי, שהוא למעשה מחברת עבודה עצמית לשינוי הרגלי אכילה"

- ואיפה את אוהבת לנפוש, בארץ או בחו"ל?

גם וגם. לאחרונה יצא לנו לנפוש יותר בארץ, בצפון ובדרום וזה היה נפלא. יש לנו ארץ קסומה.

- מה היה חלום הילדות שלך?

הייתי ילדה חולמנית וסביבתי הקרובה תעיד שגם נשארתי כך. כילדה ונערה פנטזתי על שירה ורציתי להיות זמרת, שחקנית ולהופיע מול קהל. בסופו של דבר זה היה חלום שנשאר במגירה, כי בתאכלס הייתי ילדה ביישנית.

- מה החלום הבא שלך בקריירה או בחיים בכלל?

אני רוצה להמשיך ולהפיץ את משנתי ואת השיטה שלי. הספר שלי, שהוא למעשה מחברת עבודה עצמית לשינוי הרגלי אכילה, כבר מופץ בעיקר באזור מודיעין כך שהחלום הוא להתרחב מעבר לזה, כדי שיותר ויותר אנשים בארץ ובעולם יחשפו אליו. אם נחזור לרגע לחלום הילדות, תמיד חלמתי להופיע ולהתארח בתכניות טלוויזיה ואני מאושרת שהשנה יצא לי להופיע במספר תכניות, כולל זו של פרופ' קרסו. זה מרגש אותי מאד בכל פעם מחדש והייתי שמחה לחזק ולהמשיך עם זה עוד.

- מהי הצלחה בעיניך? 

כל לקוח או לקוחה שמתחילים יחד איתי תהליך של שינוי הוא הצלחה בעיני. כל נגיעה שלי בעוד אדם היא הצלחה והגשמת חלום. גם המחברת שהוצאתי היא הצלחה אדירה בעיני מפני שהגשמתי חלום שהיה קשור להרבה אי ודאות ופחדים, שבסופו של דבר ניצחתי אותם.

- אם תגיעי לאי בודד, על מה לא תוותרי לעולם?

על המשפחה שלי כמובן, וכנראה על ספר מעניין, מחברת ועט, כי אם כבר להיות בודדה על אי, לפחות יצא לי ללמוד משהו חדש.

- עם מי היית רוצה לשבת לארוחת בוקר?

אני עונה בלי לחשוב פעמיים: עם סבתא שלי ז"ל. אני מאד מתגעגעת אליה.

- זיכרון ילדות?

אני זוכרת שבגיל 6 עברתי עם הוריי להתגורר בבוסטון, ארה"ב.  זו היתה תקופה של שינויים מכל הבחינות שאני זוכרת היטב אבל בשורה התחתונה נהניתי וצברתי הרבה חוויות מקסימות.