רועי שומכר, אוטוטו תלמיד כיתה ז' במגמת ספורט בעירוני ב' בעיר, מסומן כבר היום כשחקן טניס מעולה ובעל פוטנציאל להגיע רחוק. כמי שמשחק 3 שנים בלבד, הנער אשר רק סיים בית ספר יסודי מתאמן חמש פעמים בשבוע, חורך את המגרשים גם בשבתות, ומדורג במקום ה- 76 בקבוצת בני גילו בארץ, למרות שנחשב למתאמן חדש בתחום.

ניצחונות, הפסדים ואתגרים

רועי, רווי ניצחונות אבל לא רק. הוא הצליח לנצח גם את המדורגים במקומות ה- 42 וה- 21 בקטגוריה שלו ובתחרויות ווילסון האיזוריות אף הגיע למקום הראשון. "התחרויות מאוד מאוד קשות, אבל לאחרונה ניצחתי ב- 30 משחקים מתוך 50 וזה המון" הוא מספר בחיוך.

"צריך להתמודד גם עם הפסדים ואנחנו מקבלים גם שיעורים מנטליים ולומדים איך 'להוציא דברים שליליים מהראש'. שיחקתי נגד מספר 9 בארץ והוא ניצח אותי בנקודות בודדות. זה היה קשה. התבאסתי. אבל הבנתי שאני ברמה גבוהה אם הצלחתי לשחק עם מישהו בדירוג כזה".

החופש הגדול של רועי לא דומה לזה של חבריו. האימונים האינטנסיביים אצל סרגיי גלושקו (אביה של יוליה גלושקו, אלופת ישראל מספר פעמים) והמאמן רועי מעוז לא עוצרים כשהחברים הולכים לבריכה או לסרט. "יש הרבה וויתורים על פגישות עם חברים", הוא מספר, "גם בשבתות אני לא חופשי לעניינים אחרים כי כמעט בכל סוף שבוע יש משחקים ותחרויות בווילסון". בבית הספר אסיף, שם סיים את לימודיו לאחרונה, קיבל רועי מעט 'הנחות' בימים של תחרויות חשובות, "אבל עדיין אני צריך להשלים הרבה, ללמוד קשה ולהתכונן למבחנים. בטוח שבכיתה ז' יהיה קשה אפילו יותר אבל אני מתכוון ללמוד לשלב בין הדברים"

כל המשפחה אוהבת ספורט

רועי מגיע ממשפחה אוהבת ספורט. אמא שרון בקבוצת ריצה, האבא אדי שחקן טניס וגם שחקן כדורסל, וסבא וסבתא – תחזיקו טוב – רצים חצי מרתון. רועי ואחיו איתי התחילו בכדורגל. איתי המשיך ורועי, שבמשך מספר שנים גם למד תיפוף, החליט לאחר כמה שנים לעבור לטניס. ובכל 'אשמה' הקורונה במהלכה התאמנו רועי ואביו במגרשי הטניס ברעות וניצלו את הסגרים למהפכה שקטה.

וכשכל המשפחה אוהבת ועוסקת בספורט קל יותר להבין עד כמה צריך להשקיע כשמגיעים רחוק. רועי הצעיר בהחלט מבין שהוריו מקריבים שבתות כדי להגיע למשחקים ומשקיעים בו הרבה גם כשהם מגיעים לראות אותו בכל משחק ומעודדים אותו להשתפר ולחדד את יכולותיו.

ההורים שרון ואדי, מבינים שבכל זאת לא הכל זה ספורט וחשוב להשקיע גם בזמן משפחה 'כמו כולם', והם מקפידים על נסיעות משפחתיות, ארוחות משותפות, זמן איכות יחד ועוד. "הכל כדי לאזן", מספר האב אדי ומוסיף: "חייבים התגייסות של המשפחה".


"לאחר שהבנו שיש לרועי כשרון ויכולות, החלטנו שנקריב וניתן הכל כדי שיצליח. אני ממליץ לכל הורה לא לחשוש ולקדם את הילד שלו בתחום בו הוא טוב. בנוגע לטניס, ברור לי שזה ספורט שבישראל ממש מחפש את הדור הבא, ושכל מי שמתחיל להתעמק בו ימצא משחק אינטליגנטי שניתן ליהנות ממנו כל החיים".


"ללמוד מטעויות ולקבל הפסדים"

המשחק הלבן אשר היה מוכר בעבר כמשחק אליטיסטי במיוחד נתפס כיום בראש ובראשונה כמשחק אינטיליגנטי. כזה המחייב אסטרטגיה וטקטיקה של שחקן יחיד. הספורט הסוליסטי מותיר את השחקן לבדו על המגרש וכאשר מדובר בילד שעוד לא חגג בר מצווה זה משמעותי במיוחד. "אני צריך הרבה נחישות, קור רוח וספורטיביות. במשחק חייבים לשאוף גבוה אבל גם ללמוד לכבד את מי שממול, ללמוד מטעויות ולקבל הפסדים, ולא תמיד זה פשוט" מסכם רועי את הערכים הנדרשים לספורטאי, במיוחד כזה השואף גבוה וגם רואה רחוק. "אני שואף להיות ספורטאי מצטיין, להתחרות באליפויות בארץ וכמובן בחו"ל".