צילום מסך מתוך פייסבוק

לפני כמה שבועות החליטה ועדת המשנה של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה להכריז על הגבעות הדרומיות במודיעין כעל גן לאומי ובכך הסתיים השלב הראשון אחרי שנים של מאבק נגד תוכניות בנייה באזור, כאשר לפנינו עדיין ההכרזה בפועל על האזור כגן לאומי. את המאבק הובילו תושבי מודיעין, בהם בלטה קבוצת "תושבים משפיעים במודיעין" והחברה להגנת הטבע.

חבר הכנסת יוראי להב הרצנו מ'יש עתיד', המחזיק בתיק הגנת הסביבה במפלגה, מצטרף להמשך המאבק. "אני מכיר היטב את ההחלטה ומברך עליה", אומר להב הרצנו. "הייתי כמה פעמים בגבעות הדרומיות וביקרתי שוב לפני שבועיים". 

ישנן כיום כוונות לסלול כביש חדש שמספרו 4431 בין מודיעין עילית למחסום מכבים וכביש 443. תושבי מודיעין המתנגדים לתוכנית יחד עם החברה להגנת הטבע וגופים ירוקים אחרים טוענים כי התוכנית הנוכחית תפגע במרחב האקולוגי של בעלי חיים רבים. " כ- 100 צבאים ארץ-ישראלים חיים במקום שבו אמורים להתבצע העבודות", אומר להב הרצנו, "יש גם פגיעה נופית. אני לא טוען שאין צורך בהקמת פרויקטים כמו הכביש הזה, אבל אני תמיד שואל מה הן החלופות ולא תמיד מקבל תשובות. הפתרון שנבחר הוא הקל ביותר אבל ישנן חלופות אחרות שאינן פוגעניות, כגון הרחבתו באמצעות נתיבים לתחבורה ציבורית של הכביש הנוכחי למודיעין עילית (446). זה עונה על הצורך של כל תושבי האזור עד 2040".

לדברי להב הרצנו, ל'יש עתיד' יש תוכנית עבודה מסודרת בנושא הגנת הסביבה: "אנחנו נקים מועצה להגנת הסביבה שתורכב מאנשי מקצוע מכמה משרדים ותפעל תחת משרד ראש הממשלה. זה קצת מעציב אותי שאני חבר הכנסת היחיד שממש פעיל בנושא. הייתי שמח להקים קואליציה עם אנשים נוספים ממפלגות אחרות. גילה גמליאל, השרה להגנת הסביבה, מנסה לקדם את הנושא, אבל אין בליכוד פעולה סדורה בעניין".

להב הרצנו מבקר תדירות במודיעין גם בגלל הפעילות של המטה המקומי של המפלגה: "המטה במודיעין הוא השני בגודלו בישראל אחרי המטה בתל אביב. יש לנו גם חבר כנסת מהעיר, ולדימיר בליאק. הנוכחות בולטת גם בשטח עצמו. מודיעין היא כר פורה של פעילות".

יש עתיד תהיה כנראה הרשימה שתזכה ברוב הקולות בעיר?

"אני מקווה שכן. מודיעין היא עיר שכמהה לשפיות. זאת עיר שמשקיעה בבני נוער, בחינוך, בערכים והיא תרצה גם ממשלה טובה יותר שלא מייצרת טירוף".

והיא מונהגת על ידי ראש עיר מהליכוד.

"חיים ביבס מייצג את ערכי הליכוד של פעם. לפני השנים האחרונות של בנימין נתניהו. הליכוד היתה תנועה מפוארת עד שנתניהו לקח אותה. נשמח לשתף פעולה עם הליכוד לאחר עידן נתניהו. בשנה האחרונה, היו למרכז לשלטון מקומי ולביבס הרבה רעיונות טובים בנוגע למשבר הקורונה ואם היו מיישמים חלק מהם היינו במצב הרבה יותר טוב היום".