צילום בשער: רוחמה מישאל


הקורונה כאן ולא נראה שהיא בדרך להיעלם בעתיד הנראה לעין. למרות אילוצי התקופה - מיזמים חברתיים ומעוררי השראה מקלים על ההתמודדות עם הנגיף ונוטעים הרבה אופטימיות.
אופיר סנדלר, בת 22 ממודיעין מכבים רעות, ממלצרת בשביל הפרנסה, אבל שרה בשביל הנשמה. ולא סתם שרה, הזמרת שגרה בשכונת הכרמים בעיר, מקיימת הופעות במרפסות של דירות במודיעין והכל לפי ביקוש, ויש ביקוש.

סנדלר, שמשמשת גם כסייעת בחטיבת מור, למדה פיתוח קול וגיטרה בגיל 12 והוציאה שיר ראשון כבר בגיל 13. השיר נכתב לזכרה של בת הדודה שלה, חן אפרת. "הסגנון שלי הוא אינדי פופ", מספרת אופיר, "לפני שנה הוצאתי אי-פי עם ארבעה שירים באנגלית ומאז הופעתי בכל מיני במות פתוחות (מייקס פלייס, גיורא בר וכו'). לפני הסגר הראשון הספקתי לעשות הופעה בצוזאמן ובזמן הקורונה עשיתי כמה הופעות בלייב בפייסבוק".

צילום מסך מתוך עמוד הפייסבוק של אופיר 

המיזם המוזיקלי של אופיר התחיל בחודש אוקטובר: "אני עושה הופעות במרפסות של אנשים בשכונות במודיעין, עד עכשיו הופעתי כבר ארבע פעמים וכבר הזמינו אותי לעוד שתי הופעות השבוע. אחרי הופעה שעשיתי, קיבלתי הרבה תגובות שרוצים שאני אבוא להופיע במרפסות בעוד שכונות במודיעין"

אז יש היענות, אנשים ממש מזמינים אותך להופיע אצלם

"כן, אפילו יותר ממה שציפיתי, גם אנשים שהייתי אצלם כבר רוצים שאני אחזור שוב". לדברי סנדלר, הכל החל די במקרה, החיידק של ההופעה מול קהל היה חזק מספיק. "פשוט ממש רציתי להופיע מול אנשים ופתאום הסתכלתי על המרפסת בבית שלי שמשקיפה על הרבה מרפסות, אז אמרתי שאני אנסה לעשות הופעה. אחרי שעשיתי קיבלתי המון תגובות מתושבים שרוצים שאני אבוא להופיע אצלם במרפסת, אז העלתי פוסט לקבוצת הפייסבוק "מודיעין שלנו" וגם בעמוד הפייסבוק שלי, ואנשים פנו אליי והתחילו להזמין אותי להופיע אצלהם" 

צילום: רוחמה מישאל

איך הכל עובד מבחינת שמירת מרחק ומגבלות הקורונה?

"אני מקפידה להיות כל הזמן עם מסיכה בתוך הבתים שלהם, חוץ מהזמן בו אני שרה, ושומרת על מרחק שני מטר. אלו בכוונה הופעות במרפסות כדי לא ליצור התקהלויות ושכל אחד יישאר בבית שלו, או במרפסת שלו ויוכל להאזין להופעה מהמרחב הפרטי שלו".

ספרי על רגע מרגש במיוחד בהופעות?

"האמת שהיה לי רגע מאוד מרגש באחת ההופעות, כשראיתי משפחות רוקדות ושמחות וזו באמת כל המטרה של ההופעות האלה, גם אם זה רק לארבעים דקות - להוציא את האנשים מהבאסה והבדידות שיש בתקופה הזאת ולשפר את מצב הרוח בצורה הכי טובה שאני מכירה - מוזיקה".

"וכמובן שבהופעה הראשונה, כשראיתי את כל האנשים, שאת רובם אני לא מכירה, פשוט יושבים ומקשיבים להופעה מהמרפסות שלהם, גם במרפסות הרחוקות יותר, התרגשתי מאוד".

למרות שהצליחה לעשות לימונדה מהלימון, הקורונה שיבשה לזמרת ממודיעין את התוכנית המקורית, אבל היא לא נותנת לזה לעצור אותה: "הייתי אמורה לעבור ללונדון ולנסות להתפתח גם שם עם המוזיקה שלי, אבל כמו שאומרים - הכל לטובה, ואני באמת חושבת שההופעות במרפסות עושות לי הרבה יותר טוב והרבה יותר קרוב למה שרציתי מכל דבר אחר, כי החלום זה להצליח לעשות טוב לאנשים בעזרת המוזיקה שלי".

צילום: רוחמה מישאל

איזה תגובות את מקבלת על ההופעה שלך?

אופיר מספרת כי היא מקבלת המון פידבקים חמים וחיוביים על הופעותיה: "וואו, התגובות מחמיאות בטירוף כל פעם מחדש, מפרגנות מאוד, וגם אני מופתעת מזה שאני באמת מוכנה לבוא לבתים של אנשים ולהופיע אצלם".

 אז לאן ממשיכים מכאן?

כרגע הזמרת הצעירה מתמקדת בטווח הקרוב: "לא באמת חשבתי לאן אני רוצה לקחת את זה, כי באמת זה דבר שהתגלגל, אבל כרגע הרצון הוא פשוט להופיע בכמה שיותר שכונות במודיעין, כדי לעשות לאנשים פה טוב".

אופיר סנדלר מודעת ליכולותיה לפרוץ חרף המגבלות האובייקטיביות: "אני אומנם לא מצליחה להתפרנס עכשיו ממוזיקה, אבל אני חושבת שכרגע גם הזמרים המצליחים ביותר לא מתפרנסים מזה. אני מאמינה שעם התמדה ועם מספיק עבודה קשה אני בסוף אצליח".

העמוד של אופיר בספוטיפיי-

 https://open.spotify.com/artist/4wq7dhf2ef6ufwyoAOqyuV?si=W-bvyIj5TU6_7qtNBy2FhA 

ערוץ היוטיוב של אופיר-

https://www.youtube.com/channel/UCIjv45UVTorzo3rQzE5UkvA

מעוניינים שאופיר תופיע גם אצלכם במרפסת? - התקשרו - 052-5599229