ביום שלישי שוב נצא לבחירות. "כחול לבן" מוכנה?

הנדקנופף: "בהחלט. אנחנו המפלגה המובילה במודיעין, העידו על כך מעל 20,000 תושבי העיר, אשר שמו פתק "פה" באפריל האחרון. גם הפעם אנו לא מתכוונים לסגת. מעל 200 מתנדבים ופעילים מוכנים להסתער על השטח. אנו בדרך להחלפת השלטון ולמודיעין מכבים רעות תהיה כאן מילה מכרעת."

יש לכם יריב לא פשוט כאן – ראש העיר חיים ביבס, אחד מבכירי הליכוד..

בליאק: "אנחנו מאוד מכבדים את חיים, וסבורים כי הוא ראש עיר מצוין. אני אפילו מעיז להניח, כי גם הוא רחוק מלהיות שלם עם תהליכים שעובר הליכוד בשנים האחרונות. בכל אופן אנחנו תמיד מנהלים בעיר התמודדות הוגנת, מקווה כי כך יהיה גם הפעם. בסופו של דבר המטרה שלנו כ"כחול לבן" לנצח ולהקים ממשלת אחדות חילונית עם הכוחות הבריאים בליכוד. ביבס בהחלט חלק מהם".

ממשלה חילונית? ומה עם הציבור הדתי, שמהווה שליש מתושבי העיר?

בליאק: "זה לא סותר. אנחנו לא מחרימים אף אחד, אלא קובעים קווי יסוד. אנחנו בעד נישואים אזרחיים, תחבורה ציבורית מוגבלת בשבת, ביטול חוק המרכולים, שבירת מונופול הרבנות לכשרות ועוד."

הנדקנופף: "יש לנו הרבה מתנדבים מקרב הציבור הדתי לאומי בעיר, וגם ברשימה לכנסת לא מעט חובשי כיפות. "כחול לבן" היא מפלגה של הרוב, הרוב שרוצה שינוי ופיוס."

לאחרונה שוב עולות הטענות על "הדתה" במערכת החינוך בעיר. מה עמדתכם?

בליאק: "גם אנחנו הורים וגם אנחנו מודאגים. אני סבור כי אין מקום לכפייה דתית במערכת החינוך, ודאי במערכת החינוך הממלכתית. חד וחלק. יחד עם זאת, אני סומך על מנהלי המערכת בעיר. יש לנו קשר טוב עם מחזיק תיק החינוך מויש לוי, הוא אדם נבון, ערכי ומנוסה. אני בטוח כי הקו שלו יישאר ממלכתי ומאוזן."

הייתם אנשי "יש עתיד". כבר התרגלתם למיתוג החדש כ"כחול לבן"?

הנדקנופף: "נשארנו אנשי "יש עתיד", עם המטרות וסל הערכים של "יש עתיד". בזכות החיבור כ"כחול לבן" הצלחנו ליצור כאן לראשונה מזה שנים אלטרנטיבה שלטונית אמיתית, אשר נתנה תקווה לשינוי למיליוני ישראלים."

מסר לתושבים לקראת יום הבחירות?

בליאק: "צאו להצביע. בסיבוב הקודם, באפריל, הצלחנו להביא מהעיר כמעט מנדט ל"כחול לבן". המנדט הזה מנע מנתניהו להרכיב את ממשלת החסינות. הפעם המנדט של תושבי מודיעין מכבים רעות יביא למהפך. זה תלוי בנו."