מאת: רמי היפש

מירב פלג הודיעה אתמול שהיא עומדת לרוץ בראש סיעה עצמאית בבחירות הקרובות למועצת העיר. פלג, שהייתה מספר 2 בסיעת "שחר עושים חינוך" של מויש לוי, תרוץ בסיעתה החדשה "המירב למודיעין" ותקווה להיות מההפתעות בבחירות הקרובות, שיתקיימו ב-30 באוקטובר.

פלג הגיעה למועצה לפני חמש שנים, אחרי פעילות ציבורית ענפה בעיר. היא שובצה בתחילה במקום השלישי בסיעה של מויש לוי, אבל לאחר שהתברר שאורטל שמיר מרעות לא יכולה להתמודד במועצה מכיוון שלא העבירה בזמן את כתובתה מתל אביב, הוזנקה פלג למקום השני.

"כשנבחרתי למועצת העיר, בעלי צחק שיהיה מעניין לראות כמה זמן אחזיק כמספר 2", אמרה פלג. "הייתי חדשה בפוליטיקה ולמדתי את העשייה הציבורית במועצה במהלך חמש השנים האחרונות. היה לי מנטור מצוין ומקסים כמו מויש לוי ובחודשים האחרונים החלטתי להקים סיעה. מויש תמך בהחלטה שלי ואני מאמינה שנמשיך לפעול יחד כמו עכשיו".

לדברי פלג, הסיבה לריצה העצמאית היא הרצון שלה שנשים יוכלו להשפיע בעיר. "הגיע הזמן שאישה תעמוד בראש רשימה במודיעין. יש מעט מאוד נשים בפוליטיקה המקומית בישראל. נשים חוששות מהמרוץ ואני רוצה לשנות את זה. גם מספר שתיים שלי תהיה אישה.מספר 3 יהיה גבר ואחר כך לסירוגין. 52% מתושבי מודיעין הן נשים והגיע הזמן שהן יהיו מיוצגות".

הדברים של פלג מגיעים לנוכח השיעור הדליל של ייצוג הנשים במודיעין. את המועצה הנוכחית התחילו חמש נשים – פלג, הילה בן אליעזר, ורד גל בחרי, הילה שי וזאן ומירי ארד. ארד פרשה לאחר שבעלה המשרת בצבא הועבר לצפון, שי וזאן בחרה להיות דוברת המרכז לשלטון מקומי וכך, נותרו שלוש נשים בלבד מתוך 19 חברי מועצה.

"אני מקווה לשנות את הגישה הזאת", אומרה פלג. "בקדנציה האחרונה היו שתי תוכניות של 'נשים מנהיגות למחר' במודיעין. הראשונה בתקופה שבה הילה החזיקה בתיק קידום מעמד האישה והשנייה כשאני החזקתי בתיק קידום מעמד האישה והשוויון המגדרי. לפני תחילת התוכנית שמתי דגש ושאלתי כל אחת האם היא תהיה מוכנה ללכת לפוליטיקה. הדגש היה פוליטי כי הגיע הזמן שנשים יהיו חלק מהמאמץ המוניציפלי".

הסיכויים של פלג לזכות לפחות במנדט אחד לא ברורים. יכול להיות שאחוזי הצבעה נמוכים, כמו שצפויים בעיר שבה יש מועמד אחד בלבד, חיים ביבס, לראשות העיר, יהיו לטובתה. פלג עדיין לא הזמינה סקרים מקצועיים ומסתמכת על אהדת הקהל. "יש הרבה מעגלים של תומכים שעודדו אותי לרוץ לבד ושמחו מאוד שהחלטתי לעשות זאת. אני מקווה שאצליח לעשות זאת".