בראש הרשימה "המירב למודיעין" עומדת מירב פלג. תושבת העיר, בת 46, רעייתו של חובב ואימא ל-4 בנים (24,22,17,2.5).

בקצרה על מירב ועל פועלה: מירב בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה ותואר שני במוזיקולוגיה. למעלה מ-20 שנים היא אשת חינוך שעברה את כל השדרה החינוכית וכיום לומדת בתוכנית להכשרת מנהלים למערכת החינוך במכון אבני ראשה.

מאיפה הגעת למודיעין?
לפני 17 שנים הגעתי משליחות בהולנד לעיר מודיעין מכבים רעות כשזו עוד הייתה מודיעין. במהלך השנים, מתוך תחושת אכפתיות ,אחריות ומוטיבציה גדולה לתת מיכולותיי, פעלתי רבות בתחומים שונים, מחינוך ועד תרבות, מקודש ועד חולין מנוער ועד סביבה. 

את אמנם בחלק של הרשימות החדשות, אבל את לא חדשה לפוליטיקה המקומית, נכון?
נכון מאוד. כמי שבאה מתחום החינוך, פוליטיקה היה מושג זר לי. הישיבה סביב שולחן המועצה גרמה לי ללמוד, לחקור, לרצות ולהבין עד כמה ההחלטות המוניציפליות משפיעות על חיי היום יום שלנו ברוב תחומי החיים. היה לי חשוב להיות חברת מועצה. רציתי להיות בצד של נבחרת ציבור שפונים אליה ויש לה הזדמנות לקדם ולעשות. למדתי שפוליטיקה היא כלי להשגת מטרות ראויות לרווחת התושב. אחרי קדנציה כחברת מועצה במודיעין מכבים רעות, אני עושה צעד אחד קדימה ומקימה רשימה שאעמוד בראשה. רשימה שתורכב מאנשים מצוינים עם ברק בעיניים שרואים בעשייה ציבורית שליחות וערך. אנשים שיש להם קבלות והוכחות על עשייה ותרומה  בחייהם החברתיים והקהילתיים בעודם גרים כאן בעיר. האנשים איתם בחרתי לצעוד מגיעים מתחומי עיסוק שונים משלי ויחד אנו יוצרים פאזל מודיעיני נפלא.

אם ל-4 ילדים היא דמות שונה בנוף מובילי הרשימות בעיר. זה מפחיד או מקור לגאווה עבורך?
בשנים שחלפו, הייתי חלק מניהול תהליכים וקבלת החלטות. חוויתי את חשיבותה של אחריות והבנתי שוב כמה חשוב להיות אדם מעורב, גם אם זה אומר להקדיש לילות כימים לתפקיד של חברה במועצה מקומית עם 4 ילדים ומשרת חינוך מלאה. חוויתי את המשמעות של להיות מיעוט נשי, ויותר מכל הבנתי מה קורה בשולחן קבלת החלטות שאין בו גיוון, כזה שנראה ומדבר בשפה אחידה, שולחן שבו קול אחד – מקצועי, צלול ובהיר ככל שיהיה – פשוט לא מספיק. לאחר מחשבות רבות ובחינת המשמעויות הרבות שהתמודדות מסוג זה מזמנת, מחשבה על מקומן של נשים במרחב הציבורי וגם כאן בעירי, מתוך המחויבות הזו לעתידנו המשותף, ומתוך אהבתי הגדולה לעיר שלי, מודיעין מכבים רעות, ולאנשים הנהדרים שמקיפים אותי ותומכים בי, בהם אישי וילדיי, חבריי הטובים ואנשים מדהימים שהכרתי במהלך הדרך, אני עושה צעד אחד קדימה ומקימה רשימה שאעמוד בראשה. כחברת מועצה וכאישה חשוב לי להשמיע קול אחר, קול מגוון, קול שיהיה קולו של הדור הבא.

האם כבר שמת עיניך על תיקים מסוימים בהם תרצי לעשות שינוי ולהשפיע?
קהל היעד אליו הרשימה שלנו מכוונת הוא מגוון ורחב ביותר. המסרים שלנו פונים לכל מי שהעיר הזו חשובה לו -  נשים- חינוך- קהילה אלו תחומים רחבים הנוגעים בכל תחום בחיים שלנו. זאת הסיבה שהתיקים אותם אני שואפת לקבל הם חינוך, קידום מעמד האישה , תיק העסקים  ויש עוד כמה רעיונות , אותם אשמור לעצמי לעת עתה.

תוכלי למנות שני דברים שלא היית מעזה לשנות בעירנו ושניים שלדעתך חייבים להשתנות?
לא הייתי מחליפה את אוכלוסיית העיר. מבחינתי, הם ההון האמיתי כאן והם ראויים לקבל את הטוב ביותר עבורם ועבור ילדיהם ובני משפחתם. לא הייתי משנה גם את רוח ההתנדבות ששורה בעיר שלנו בכל גיל - מילדים ובני נוער ועד בני הגיל השלישי, שרואים בערך ההתנדבות אורח חיים. יש משהו מיוחד בעיר חדשה בכך שהיא מאפשרת לציבור לקחת חלק בהקמתה והתהוותה.
עם הנאמר, הייתי משנה ומשפרת את נושא ההנגשה בעיר שאומנם עשה כברת דרך אבל לא מספיק. הנגישות לעגלות ולנכים ברחבי העיר צריכה להיות טאבו! לכולם!! בנוסף הייתי משנה את הגישה לכל תחום האומנויות החל מהקמת מבנה איכותי לקונסרבטוריון עירוני שמטפח נגנים בכל הגילאים וממגוון סגנונות מוסיקליים ועד גלריה במיקום מרכזי בה יוכלו להציג אומני העיר את אומנותם.

השלימי את המשפט: מודיעין היא:
עיר שמכבדת את עצמה נבנית גם בלבנים וטיט וגם בתוכן רעיוני- חינוכי.