בראש רשימת "אילן למודיעין" עומד אילן יאיר בן-סעדון, בן 46, תושב העיר המתגורר בשכונת השבטים.

קצת על האיש ופועלו:
אילן הגיע למודיעין לפני 22 שנים יחד עם אשתו מירב. הם גידלו פה את שלושת ילדיהם: אביב (20), נועם חיים (17) ורוני (14). זאת הקדנציה השנייה בה אילן מכהן כסגן ראש העיר מודיעין-מכבים-רעות, הוא חבר הנהלת העיר ומועצת העיר, ולשעבר יו"ר ועד עובדי עיריית מודיעין-מכבים-רעות. במסגרת זו, עם תחומי אחריותו לאורך השנים נמנים: תיקי השירותים החברתיים, הבריאות, התחבורה, בטיחות בדרכים, המכרזים, הובלת התכנית 'עיר ללא אלימות' - המאבק בנגע הסמים והאלכוהול, תיירות, שימור ומורשת. זאת בנוסף לחברות בוועדת חינוך, בוועדת תכנון ובנייה, בוועדת איכות סביבה ובוועדות היגוי ופרויקטים מיוחדים מביאים אותו למעמד של אחד האנשים המוכרים בעשייה הציבורית בעיר.

לא קל לפספס את העשייה הציבורית שלך, אבל אני חוששת שרבים מהתושבים מפספסים את הפעילות ההתנדבותית הרבה שאתה עושה. תוכל לבחור אחת מהפעילויות שמסבה לך גאווה ולהסביר עליה?
במסגרת פעילותי הקהילתית-התנדבותית אני פעיל בסיירת ההורים העירונית מזה כ-10 שנים. בנוסף לאלה, אני חבר בעמותות ובארגונים שונים ומנצל את העובדה שאני מכיר בעיר כל רחוב וכל משעול, את האתגרים וההזדמנויות כדי לתרום לפיתוחה ולשגשוגה של העיר.

בשנים האחרונות, העיר גדלה והתפתחה מאוד. האם זה דרש ממך שינוי של דרך הפעולה?
ככל שהעיר התפתחה וגדלה גברו הצרכים של התושבים ולכן, כדוגמה, הרחבנו משמעותית את מגוון השירותים החברתיים בעיר לכלל התושבים - ילדים, בני נוער, זוגות צעירים, מבוגרים ואזרחים ותיקים.

כמו מה? אלו פרויקטים הוצאת לפועל במהלך העשייה הציבורית שלך?
יזמנו את פרויקט קהילה מצילה – פרויקט ראשון מסוגו להכשרה מצילת חיים בקהילה, דאגנו להרחבת פעילויות פנאי, ספורט וחברה בקרב האזרחים הוותיקים, לרבות הקמת המעון לגיל הזהב,  תמכנו בתושבים ותיקים החיים בגפם, לרבות שיפוץ בתיהם, סייענו בקליטת עולים ותושבים חדשים בעיר ויזמנו חוגי העשרה דו-לשוניים. הקמנו את הקתדרה להורות ומשפחה ודאגנו למקורות תעסוקה לתושבים בעלי צרכים מיוחדים בעיר ומחוצה לה. במקביל, הצבנו את הנוער בראש סדר העדיפויות ויזמנו שורה ארוכה של פרויקטים עבורם. כך הקמנו את בית הספר מעו"ף ברנקו וייס כאן בעיר – מתוך התפיסה החינוכית שלא מוותרים על אף נערה ונער, הקמנו את סיירת הנוער – ארגון התנדבות למען חיילי צה"ל וכוחות הביטחון, למען נוער מתנדב ולמען תושבי העיר ומשפחות הרווחה, העצמנו את מערך מתנדבי סיירת ההורים והקמנו את מתחם הזולה בסופי שבוע - מתוך דאגה לבני הנוער בשעות הקטנות של הלילה והמאבק למיגור נגע הסמים והאלכוהול. הובלנו את פרויקט הדגל העצמה כחולה – תכנית שבמסגרתה בני נוער משתתפים בתהליך שיקומי המאפשר את השתלבותם המיטבית בחברה ובשירות משמעותי בצה"ל, יצרנו את תיאטרון נוער לנוער - במסגרתו בני הנוער מעלים הצגות מקור העוסקות בנושאים ובבעיות שנוגעות בשגרת חייהם של בני גילם, הובלנו קבוצות מנהיגות חברתית-עסקית צעירה ועוד".

במה יהיה שונה המצע שלך השנה משנים קודמות?
בנוסף להרחבת המצע ויעדיי לשנים הבאות, ביקשתי לרענן את שורות הרשימה ולהבטיח כי נציגיה אכן יירתמו במלוא הזמן, המוטיבציה והמחויבות ליישום מגוון התוכניות למען כלל תושבי העיר וימחישו במעשים (להבדיל מדיבורים) את נאמנותם לשליחות הציבורית.

תוכל לציין שני דברים בעיר אותם לא היית מעז לשנות ושני דברים אחרים שלדעתך חייבים להשתנות?
לעולם לא הייתי משנה את הפסיפס האנושי המדהים שקיים בעיר. לדעתי הוא משקף את החברה הישראלית במיטבה, את המרקם הכה מיוחד בין הדורות, בין הקהילות, בין חילוניים לדתיים. אך טבעי, שהחיים הקהילתיים בעיר, שעל-אף צמיחתה שומרת על צביון מיוחד, על מיקומו של כל אחת ואחד, הם עוד מרכיב שלעולם לא ארצה לשנות ואני גאה להיות קשור אליו בכל נימי נפשי. מנגד, ברור מאליו כי חייבים להמשיך ולחזק את הלב הפועם של העיר, התושבים. כוונתי לבני הנוער, בהקמה לדוגמה של בי"ס מקצועי-טכנולוגי ל'ידיים חכמות' ומתן ביטוי מתאים לתלמידים שהמסגרת העיונית הרגילה איננה מתאימה עבורם, במתן מענה בדיור ובתמיכה במשפחות צעירות – בעדיפות לדור ההמשך שלנו ובחיזוק הצרכים הייחודים של בני הגיל השלישי, שככל שתוחלת החיים מתארכת כך אנו נדרשים להוביל פתרונות מתקדמים להבטחת חייהם בכבוד וברווחה.

כמי שמכיר את העיר לעומקה ולרוחבה כמוך, מחובר לקשת רחבה של גילאי התושבים ויודע לזהות את צרכיה, במה יהיה שונה המצע שלכם היום מזה של הקדנציה הקודמת?
אני דוגל באמרה, כי מכל מלמדיי והשכלתי – ומבחינתי, כמי שגאה לשאת בשליחות ציבורית, אני שואב את ההשראה והידע קודם כל מהתושבים. לכן, דלתי הייתה ותהיה פתוחה בפני כל תושבת ותושב. לכן, אמשיך להיות קשוב לכל אחת ואחד. אני רואה את כלל התושבים שותפים מלאים לתחומי העשייה ולשיפור מתמיד באיכות חיינו בעיר. תחומים אלה, רחבים ומקיפים, המתייחסים לאורחות החיים בעיר, באים לידי ביטוי בתכניותיי לשנים הבאות ועם תובנות חדשות נוספות שרכשתי במהלך השנים האחרונות.

האם תרצה להישאר עם התיקים שהחזקת בקדנציה הנוכחית (תחבורה, שירותים חברתיים, בריאות והמאבק בנגע סמים והאלכוהול)?
מבחינתי, הכל פתוח. 

השלם את המשפט: מודיעין היא...?
עיר מיוחדת וייחודית בישראל, הבולטת בצביונה הקהילתי, בפסיפס האנושי שמרכיב אותה ובתושבים ערכיים ומעורבים, המבקשים להשפיע על איכות חייהם.