רשימת 'אנחנו הצעירים' ורשימת 'שחר עושים חינוך' הודיעו אמש כי הם מאחדים כוחות וירוצו יחד בבחירות הקרובות למועצת העיר.  במסגרת החיבור, מויש לוי ימשיך לעמוד בראש רשימת 'שחר עושים חינוך' ואור גרינפלד ימוקם במקום הרביעי בסיעה המשותפת.

במסגרת הסכם האיחוד, הובטח כי אור גרינפלד ינהל את תחום הנוער והצעירים, כאשר לוי הכריז שבכוונתם להלחם ולקבל את תיק הנוער והצעירים במועצת העיר. בנוסף, יצטרפו לרשימה המאוחדת החברים הנוספים ברשימת "אנחנו הצעירים"- שני פרחודניק, אור סלע, ונעה כאהן .

משתי הסיעות נמסר כי מבחינתם מהלך האיחוד מחזק את שני הצדדים:
מבחינת מויש לוי, המהלך מאפשר לו  פנייה לקהל נוסף. הוא מוסיף ואומר כי "החיבור לתחום הצעירים הוא משהו שאני מחכה לו מאז יזמתי את הקמת מרכז הצעירים לפני 8 שנים, אז פנה אלי דוד צור, שהיה מנהל מחלקת הנוער בעיר, ואמר לי שצריך להקים כאן מרכז צעירים. לא נדרש הרבה כדי לשכנע אותי. היה ברור לי, כמחזיק תיק החינוך, שאנחנו משקיעים הרבה מאוד זמן ומשאבים בילדים עד גיל 18, אבל הרגשתי שמרגע שהם מגיעים לצבא, הקשר של העירייה איתם, ההשקעה בהם, ומתן המענה לצרכים שלהם לוקה מאוד בחסר. לצערי בקדנציה הנוכחית לא החזקתי בתיק הצעירים שהקמתי, ולא יכולתי להמשיך ולהרחיב את הפעילות שהתחלתי בה. אין ספק שנעשתה עבודה בתחום, אבל אין ספק שגם יש עוד הרבה מאוד שניתן לעשות בתחום. מבחינתי, החבירה עם אור תביא להמשך העשייה, ולדעתי, העשייה תגיע גם לתחומים חדשים, בזכות החשיבה הייחודית של אור וחברי הרשימה שלו".

מבחינת גרינפלד, האיחוד מציג חיבוק של סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, העומד בראש סיעה ותיקה וגדולה יותר, לדרך ולרעיונות אותם הוא רוצה לקדם.

מויש לוי:  "אני עוקב מזה זמן אחרי הפעילות של אור. אני רואה מועמד רציני מאוד, שעובד קשה מאוד, עם אג'נדה יצירתית ופורצת גבולות בנושא הצעירים בעיר. אור הוכיח שיש לו רעיונות נכונים, וגם את היכולת להוציא אותם לפועל. אני מחפש לעבוד עם אנשים שעושים ואור הוכיח את עצמו כאדם שעושה. היוזמה של הפאב החברתי הנודד, הרעיונות המצוינים בנושא עידוד חלוקת דירות לצורך אפשרות לשכירת דירות קטנות יותר, המאבק שניהל בנושא התחבורה הציבורית בעיר וההצלחות . כל אלה הוכיחו לי שאור הוא אדם שעושה וראוי שהוא יצטרף לסיעה של אנשים שעושים"

אור גרינפלד: "כשקיבלנו את ההחלטה להיכנס למערכת הבחירות הצבנו לעצמנו מטרת על – להחזיק בתיק הנוער והצעירים. זאת כדי לקדם את התחום בדרך אחרת, רעיונות ותהליכים אחרים ממה שהיה נהוג פה. אלה דברים שרק אנחנו, הצעירים שחיים פה, יכולים להבין. אז אמרו עלינו שאנחנו גימיק, שאנחנו לא רציניים, שאנחנו "אנטי" הממסד. אבל אנחנו פשוט אנחנו. וגם באיחוד הזה נשאר "אנחנו הצעירים" בתוך שחר עושים חינוך עם אותה הדרך ואותם הרעיונות. האיחוד הוא חלק מהדרך להשגת המטרה".

גרינפלד מסביר את הבחירה להצטרף דווקא לשחר עושים חינוך בראשות מויש לוי: "מויש מציג עשייה אחרת, ואפילו קשה לי להשתמש במונח "פוליטיקה" כשאני מדבר עליו. הוא אדם אמיתי וכן, שלא מחפש סופרלטיבים או לייקים בפייסבוק. אני מכבד את כל חברי מועצת העיר ונפגשתי כמעט עם כולם. מויש מבין שאנחנו מייצגים מה שהוא ואף מתמודד אחר לא יכול לייצג ונותן לנו את התחייבותו לתמיכה בחופש הפעולה ליצור, ליזום ולעשות".

צילום: יחצ