חיים ביבס - ראש סיעת "חיים במודיעין" - 
"אחד הדברים היפים ביותר שמתקיימים בעיר שלנו הוא השמירה על מרקם יחסים מצוין בין דתיים לחילונים. מיום הקמתה, מודיעין מכבים רעות היא עיר ליברלית בה כל אדם חי על פי אמונתו ועל פי הדרך בה הוא רוצה לחנך את ילדיו, ואני מאמין כי כל אחד זכאי ליהנות מהשבת בצורה אותה הוא בוחר. העירייה נמצאת בשיאו של תהליך קידום ופיתוח מרכזי התרבות והפנאי של העיר ובראשם הקמת מרכז העיר החדש, שיכלול עשרות אלפי מ״ר המיועדים למסחר. במודיעין מכבים רעות יש חוק עזר עירוני המאפשר לבתי העסק לפעול בכל ימות השבוע, לרבות ביום שבת, כאשר הבחירה היא של בעל העסק.  העירייה אינה יכולה לקבוע לבעלי עסקים מתי לפתוח את בית העסק שלהם. לעירייה יש מבני ציבור כמו היכל התרבות, מרכז הספורט העירוני ומבנה המסעדה ליד פארק ענבה בהם עובדים בכל ימות השבוע, זאת בניגוד לבעלי העסקים הפרטים, אשר הם אלה שקובעים את ימי פעילותם."


אילן יאיר בן סעדון - ראש סיעת "אילן למודיעין" - 
"מי שרוצה לפתוח עסקים בשבת יכול לעשות זאת ועומד לרשותו חוק בנושא. בתוך כך, אני מאמין כי מחובתנו לשמור על מרקם החיים המשותפים שבנינו בעמל רב בעיר ומשכך, ככל שתושבים מעוניינים לערוך קניות בשבת הם יכולים לעשות זאת כבר כיום בליגד ובישפרו סנטר ובהמשך במע"ר. במקביל, לטעמי אין לכפות על פתיחת מרכולים בשבת בלב שכונות המגורים, אלא לדגול בחופש הבחירה, הכבוד ההדדי השלווה ביום המנוחה היחיד בשבוע, בהתאם לתפיסת עולמי החברתית והסוציאלית."

 


מויש לוי - ראש סיעת "שחר עושים חינוך במודיעין" -
"הסיעה אימצה את ההסדרים שמופיעים באמנת גביזון-מדן לחיים משותפים במרחב הציבורי. בתחום העסקים הפועלים בשבת - המשך קיום המצב הקיים בעיר, כפי שנקבע לאחרונה בחוק העזר העירוני. בהתאם לכך תמכנו בפתיחת בתי אוכל (בתי קפה, מסעדות וכיוצ"ב) ומוסדות תרבות, וכן במרכולים קטנים (פיצוציות), אחד בכל מרכז מסחרי."


 

אלעד שמעונוביץ - ראש סיעת "הדור הבא" -

"אנחנו בעד פתיחת עסקים בשבת וכחבר מועצה הצבעתי בעד כל תיקוני החקיקה להפעלת עסקים בשבת ותמכתי בפנייה לבג"צ נגד שר הפנים. בשדרה החדשה במרכז העיר חייבת להיות האפשרות לפתיחת מקומות בילוי לצעירים בסופי שבוע. הצבענו גם בעד האפשרות לפתיחת מרכולים בשכונות העיר עד 250 מ"ר ולמעשה שימור המצב הקיים כיום בעיר."

 


שחר מי-און - ראש סיעת "יש עתיד במודיעין" -
"סיעתנו היא שהגישה את ההצעה לתיקון חוק העזר העירוני והובילה את כל נושא פתיחת העסקים בשבת. אין מי שעמד ויעמוד לצד העסקים בנושא כמונו. כמו כן, עדכנו את שעות פעילות העסקים בשבת החל מ-6:00 בבוקר (ולא מהשעה המקורית שנקבעה 10:00)." 

 


עמיעד טאוב - ראש סיעת "הבית היהודי במודיעין מכבים רעות" -
"כמפלגה המבוססת אידיאולוגית על ערכי הציונות הדתית, התורה ומסורת ישראל, אנו נצביע נגד תחבורה ציבורית בשבת ונגד פתיחת עסקים בשבת. במקביל, נשמור על הסטטוס קוו הקיים כמי שבחרו לגור בעיר מעורבת ולא ניקח חלק ב'מלחמת השבת' שמנסים לייצר במסגרת הבחירות. לשבת יש ערך רוחני וסוציאלי עצום. הייתי רוצה לחזות ביחס מיוחד לשבת לא מכוח החוק היבש אלא מתוך הבנה של כלל הציבור דתיים וחילוניים כאחד בנוגע ליתרונותיה הרוחניים והחברתיים של השבת."


 

ברוך בוחניק - ראש סיעת "גשר מחוברים לתושבים" -
"דעתי האישית ידועה ואף על פי כן יש הרבה רעש מכוון עם חוסר הבנה ציבורית! החוק לפקודות העיריה מתיר פתיחת עסקי מזון ובתי עינוגים. החוק מתייחס לפתיחה גורפת, בעוד העיריה טוענת שנצמדה לתוכנית תל אביב ומשרד הפנים טוען ההפך. זה כל הסיפור ויתברר בבג"צ."


 

מירב פלג - ראש סיעת "המירב למודיעין" -
"אנו מאמינים אמונה גמורה בשני העקרונות - שמדינת ישראל היא מדינתו של העם היהודי על המשתמע מכך, ושמדינת ישראל היא מדינה שהשוויון לכל אזרח והכבוד המלא לזכויותיו כאדם הם נשמת אפה.
 כאישה דתייה שהקימה סיעה מעורבת בהשקפת עולמם של שותפיה, בחרתי לגור בעיר מעורבת, ולאורך כל שנותיי בעיר דאגתי לכל המגזרים.
מחד, חשוב לי ביותר לשמר את צביונה של השבת, שהיא אחד מערכי היסוד של העם היהודי. בד בבד אני מאמינה בחיים המבוססים על ערכי  כבוד לזולת וחופש הפרט.
מתוך תפיסת עולם זו אני רואה באמנת גביזון מדן –הצעה המכבדת את כל באי המרחב הציבורי בשבת. בעיר מודיעין ישנם מקומות בילוי אשר פתוחים בשבת  ובמקביל ישנו מתן מענה לצרכים של הציבור הדתי.  ולכן כאשר עלה לדיון "חוק המרכולים" תמכתי בכל הנוגע למצב הקיים ממילא בעיר: כן לפתיחת בתי עינוגים אך לא- בתי מסחר."


ג'קי פינטו - ראש סיעת "עוצמה למודיעין"
"לדעתי פתיחת העסקים בשבת תלויה בבעל העסק בלבד ולא אדגול בכפיה דתית או חילונית, יש חוק שמתיר פתיחת עסקים בשבת ולפיו ינהגו . יש לשמור על סטטוס קוו."

 


 

אבי אלבז- ראש סיעת "מודיעין חופשית"
"
מודיעין חופשית הובילה ותמשיך להוביל את מודיעין כעיר חופשית, פתוחה ותוססת בשבתות בכל רחבי העיר - ללא כפייה דתית ולשמור על צביונה החופשי חילוני של העיר, כולל פעילויות תרבות בכל ימות השבוע כולל בשבתות – ללא הפרדה בין נשים לגברים, פתיחת בתי קפה, מסעדות ומרכולים בשבתות במע״ר וברחבי העיר, הגנה על בתי העסק הקיימים, והפעלת תחבורה ציבורית עירונית ובינעירונית בשבתות. מודיעין חופשית הייתה הסיעה היחידה במועצה שהציעה לעתור לבג"צ כדי לחייב את שר הפנים להכניס את התיקון לחוק העזר לרשומות - דבר שייתן לו תוקף ויאפשר לעסקים להיות פתוחים בשבת בעיר. ואכן עיריית מודיעין הגישה בגצ שיעלה לדיון בפברואר 2019".