מאת: רמי היפש * צילומים: ארמונד אזולאי

בעוד פחות משלושה חודשים יערכו הבחירות המוניציפליות. השינויים המתרחשים בזירת הסיעות בהחלט מעוררים את המערכת ומכניסים אווירת בחירות לעיר.

לאחרונה נאלץ בן סעדון, להפרד משניים מתוך ארבעת חברי המועצה ברשימתו – דן ליכטמן ובוריס פרלמן.

ליכטמן, איש הליכוד מרעות, היה סגנו של בן סעדון בסיעה. פרלמן, יו"ר סניף ישראל ביתנו במודיעין, היה ממוקם במקום החמישי, ונכנס למועצה לפני ארבע וחצי שנים אחרי פרישתה של מירי ארד. השניים, גילו נוכחות במועצה וגם גילו עמדות עצמאיות כשהחליטו לפני שנה וחצי להצביע בעד פתיחת בתי קפה בשישי בעבר, בעוד ששני חברי הסיעה האחרים – בן סעדון וגבי אדרי – הצביעו נגד.

בדיון הסוער שנערך בינואר על החלת חוק העזר העירוני על המע"ר, שנערך בשל חוק המרכולים שקידם שר הפנים אריה דרעי, הצביעו פרלמן וליכטמן בעד החוק. אדרי, אדם דתי, התנגד ובן סעדון שהה באותו זמן בדרבי של טורינו.

עניין נוסף שמונע מהשניים לרוץ עם בן סעדון הוא התמיכה של מפלגת העבודה בסיעה. לפי חמש שנים הצליח בן סעדון לגבור על יגאל צדוק, שהתמודד עם סיעה משלו למועצה ולזכות בתמיכת מפלגת העבודה ברשימה שלו, גם הפעם הוא זוכה לתמיכת המפלגה שרצתה שיותר נציגים המזוהים עם המפלגה בעיר – כמו אדרי למשל – יעטרו את הרשימה. מכיוון שליכטמן ופרלמן מזוהים עם מפלגות אחרות, נוצרה בעיה.

פרלמן כנראה ישוב להתמקד במשרד עורכי הדין שלו. ליכטמן שהודיע שנפרד בידידות מבן סעדון, עדיין שוקל את צעדיו הפוליטיים ויודיע בימים הקרובים האם הוא יתמודד למועצה ובאיזו רשימה. בן סעדון מצדו כבר קירב לסיעה את אתי פרידמן ועו"ד מיכאל זץ שאמורים לזכות במקומות ריאליים ברשימה.

תגובת דוברו של בן סעדון:

"תנועת 'אילן למודיעין' בראשותי הינה תנועה הדוגלת בפתיחות ובפלורליזם של דעות. חבריה היו ויהיו אלה המשקפים נאמנה את קשת הקהילות במודיעין-מכבים-רעות ומחויבים לשרתם באופן האישי והמסור ביותר. זכיתי בקדנציה האחרונה לשתף פעולה עם שניים מהם, דני ליכטמן ובוריס פרלמן, אשר תרמו ככל יכולתם לקידום העשייה שבה מאמינה ומובילה 'אילן למודיעין'.

"מטבעם של תהליכים וכמו ברוב רובן של הרשימות המתמודדות בבחירות הקרובות, חלו שינויים פרסונאליים ואולי אף מפתיעים, ממש ברגע האחרון, כמו עזיבתו של אלעד שמעונוביץ' את סיעתו של ראש העיר. אצלנו תהליך ההידברות התקיים מזה זמן רב יחסית ובעקבותיו הוחלט במשותף כי דני ובוריס לא ירוצו במסגרת הרשימה. בין השאר עקב סיבות אישיות הנוגעות לזמן הפנוי שעומד לרשותם לעשייה ציבורית. יודגש כי הדבר נעשה בצורה חברית, מכובדת ומכבדת, ללא משקעים וללא דרמות פוליטיות. זכיתי בחברים לחיים, כמו דני ובוריס, אני מודה להם על התרומה ואני משוכנע כי התחושה היא הדדית ותימשך גם בעתיד.

"בקרוב אפרסם את רשימת חברי התנועה למליאת המועצה, הזוכה לתמיכה על-ידי מפלגת העבודה, שיזמה תמיכה זו. יודגש כי דלתנו פתוחה בפני מפלגות נוספות הרואות בנו תנועה המהווה מודל לחיקוי בהפיכת השליחות הציבורית לעשייה אין-סופית עבור התושבים, הקהילה והעיר כולה".