מאת: רמי היפש

אייל הנדלר הודיע בתחילת השבוע על התפטרותו ממועצת עיריית מודיעין מכבים-רעות. הנדלר, נציג "כולנו מכבים רעות" במועצה יפנה את הכיסא לאיתן מנור, מספר 2 ברשימה ומי שיוביל אותה בבחירות המוניציפליות ב-30 באוקטובר.

הנדלר, רואה חשבון בהשכלתו, שהיה בעבר שותף בדלויט בריטמן אלמגור, אחת מפירמות רואי החשבון הגדולות בישראל, מנכ"ל חברת הבנייה ב. יאיר וכעת הוא יו"ר קבוצת כנען, יזמית נדל"ן, מילא גם שורה של תפקידים בקהילה לפני שפנה לפוליטיקה המקומית. הנדלר נענה לפני כמה שנים לפנייה של גורמים במכבים ורעות, בראשם אליהו ג'רבי ודני רוזנפלד, ועמד בראש רשימת "כולנו מכבים רעות" שייצגה את תושבי הרובע. הוא היחיד ברשימה שהצליח להיכנס למועצה. הרשימה הצליחה יותר בבחירות לוועד הרובע ונציגה, כפיר כהן, מונה ליו"ר ועד הרובע.

הנדלר קיבל במועצה את תיק פיתוח אזורי התעסוקה והמלאכה, בעוד תיק מכבים רעות נותר בידי סגן ראש העיר שלמה פסי. בחודשים האחרונים הבהיר הנדלר שהוא לא מעוניין להמשיך לקדנציה נוספת וכי הסיעה תחליט על מחליף. העובדה שהוא מפנה את מקומו עוד לפני הבחירות תעניק למנור אפשרות ללמוד אותה ולהציג עצמו לציבור. הנדלר מסר בפנייה לתושבי הרובע כי "היתה לי הזכות והכבוד לייצג את תושבי היישוב סביב שולחן מועצת העיר ובמוסדות העירייה השונים. אני מאחל למנור הצלחה רבה במילוי תפקידו".

מנור, נשוי לעופרית ואב לארבעה ילדים, הוא מראשוני רעות. הוא תפקד כסגן מפקד טייסת קרב ולאחר שהשתחרר מהצבא הצטרף לאל על ושימש קברניט במשך שנים רבות. באחרונה הוא התחיל בהליכי פרישה מהחברה.

מנור מילא שורה של תפקידים ציבוריים בהתנדבות ברעות, בין היתר בהנהגת ההורים בבתי הספר, פארק המים רעות ועמותת נאות רעות. הוא עורך דין, בעל תואר ראשון במדעי החברה, ותואר שני במשפט מסחרי. "אני רוצה להודות לסיעת 'כולנו מכבים רעות' על האמון הרב שניתן לי ועל הזכות לייצג את תושבי מכבים רעות", מסר מנור לתושבי הרובע. "ביחד עם התושבים והפעילים נוביל את הנהגת היישוב בשנים הקרובות ונפעל למען שימור ומינוף מערכות היחסים הטובות עם העירייה לרווחת תושבי הרובע. אני רוצה להודות מקרב לב לחברי אייל הנדלר על שנות שירות רבות בפעילותו הציבורית והעשייה ללא לאות ובהתנדבות למען היישוב ותושביו".

המשימה של מנור בבחירות הקרובות לא תהיה פשוטה. הכוח היחסי של מכבים ורעות קטן והולך ככל שמודיעין מתפתחת וגדלה והוא יצטרך להתמודד גם עם הרשימות ממודיעין שעשויות לכלול גם אנשים ממכבים ורעות.

בשער: אייל הנדלר, ארכיון מודיעינט.