פרידמן, 50, נשואה ואמא לשתי בנות, הינה בעלת תואר ראשון במדעי החברה והרוח, בעלת תעודות ייעוץ מס, הנה"ח, חשבת שכר ותעודת מגשרת. כיום היא עובדת כחשבת שכר וכמנהלת כספים בהסתדרות העובדים הלאומית. 

משנת 2003, עת עברה לגור במודיעין, מזוהה פרידמן עם מאבקים ציבוריים הנוגעים לחינוך, לחיי הקהילה ולאיכות הסביבה בעיר. במסגרת זו הובילה בשנת 2005 את המאבק להרחקת האנטנה הסלולארית הגדולה שניצבה מול תיכון עירוני ג' ובחלוף כשנתיים הייתה חלק מקבוצת תושבים שיצאה נגד התכנית להתקנת 15 אנטנות סלולאריות גדולות ברחבי העיר. בלחץ התושבים סוכלה תכנית זו ובהמשך, עם ההחלטה על הצבת מספר רב של אנטנות קטנות יותר ברחבי העיר במקומן של האנטנות הגדולות, יצאה עם קבוצת תושבים למאבק עיקש נוסף, שבעקבותיו הוחלט על הסרתן לאלתר.

פרידמן המשיכה ונמנתה בשנת 2011 על צוות תושבים מתנדב, שיזם את  הקמתו של מרכז הגישור הקהילתי הראשון במודיעין, בשיתוף עם האגף לשירותים חברתיים בעירייה. מספר שנים לאחר מכן ועל בסיס אותו מרכז גישור, הוקמה עמותת "עמק שווה" ליישוב סכסוכים פנימיים בקהילת מודיעין-מכבים-רעות. פעילותה הציבורית אף התבטאה במישור החינוכי, בזמן שהייתה חברה מרכזית בוועד ההורים של בית הספר היסודי "אסיף" ותיכון "עירוני ג'", בהם למדו בנותיה.

"במקביל לחיי המשפחתיים והמקצועיים תמיד ראיתי בפעילות ציבורית חלק בלתי נפרד מדרכי", מסבירה פרידמן, "וכעת אני מרגישה בשלה לקפיצת מדרגה ציבורית נוספת. יש לי רצון עז להמשיך ולתרום לקהילה שבה אני חיה, ואני יודעת שמנהיגות פירושה אחריות - ואחריות פירושה שלפעמים צריך לעשות את מה שנכון ולא מה שפופולארי. את המוטו הזה מצאתי אצל שליח ציבור מיוחד וייחודי כמו אילן יאיר בן סעדון. אני שמחה על הזכות להצטרף אליו, מתוך זהות מוחלטת עם ערכיו ודרכו, כאשר התמקדותי תבוא לידי ביטוי בקידום בית ספר מקצועי-טכנולוגי במודיעין-מכבים-רעות ובשמירה על דור ההמשך, הצעירות והצעירים, כאן איתנו בעיר".

אילן יאיר בן-סעדון מסר: "אני גאה על החלטתה של אתי, שהינה אשת חיל הפורצת גבולות ומוסכמות, להצטרף לתנועת 'אילן למודיעין' בראשותי. עם הצטרפותה של אתי נמשיך להוביל עשייה משמעותית, בדגש על קידום התאמתן והרחבתן של מסגרות החינוך לבני הנוער, כמו פרויקט הדגל שלנו בשנים הקרובות - הקמת בית ספר מקצועי-טכנולוגי בעיר, שיעניק לכל נערה ונער את הכלים להצלחה בחיים, במסגרת המתאימה לפוטנציאל הקיים בידיים החכמות שלהם".