במכתב שנשלח למערכת מודיעינט היום (29.9.2018), מעלה אלבז טענות חמורות כנגד עיריית מודיעין מכבים רעות בגין אירגון ויזום של פנל צעירים ונוער בנושא הבחירות המקומיות שאמור להתנהל בחסות עמותת סחלבים - מחלקת הנוער והצעירים.

הפנל פונה כאמור לבני נוער שהגיעו לגיל 17 ומורשים להצביע בבחירות המקומיות כמו גם לצעירי העיר. הזמנת 'קול קורא' נשלחה לפני כשבועיים לכל ראשי הסיעות ובה הוזמנו להשתתף, להשמיע את קולם ולהביא את המצע שלהם אל הנוער בעיר. את הכנס אמורה להנחות דפנה ליאל, עיתונאית ישראלית המשמשת ככתבת הכנסת של חברת החדשות. 

במכתבו, מודיע אלבז לראש העיר, היועצת המשפטית לעירייה, חברי מועצת העיר ומבקר העירייה כי סיעתו מסרבת להופיע בפנל וכתב: "סחלבים היא עמותה עירונית בבעלות מלאה של העירייה ופעילות זו נוגדת את טוהר הבחירות ואת הנחיות היועץ המשפטי לממשלה לקראת הבחירות לרשויות המקומיות". 

בהמשך המכתב, מביא אלבז ציטוטים מאותן הנחיות באחת מהן מצויין כי ההנחיה קובעת שאירועים פוליטיים או מפלגתיים המהווה תעמולת בחירות תוך שימוש במשאבים ציבוריים מהווה עבירה פלילית. עוד נכתב בהנחיה מטעם משרד הפנים שציטט אלבז במכתבו כי עריכת אירוע רב משתתפים על ידי הרשות המקומית במהלך תקופה של שישה חודשים שקודמים למועד הבחירות תובא לאישור מראש של היועץ המשפטי לרשות המקומית. 

מדוברות העירייה נאמר כי העניין בבדיקה של ועדת הבחירות ותשובה רשמית תתקבל לאחר החג.