רשימת "מודיעין חופשית" משיקה את קמפיין הבחירות שלה לבחירות המוניציפאליות הקרובות למועצת העיר מודיעין-מכבים-רעות, וחושפת את המתמודדים מטעמה למועצת העיר. "מודיעין חופשית" היא סיעה עצמאית המייצגת במועצת העיר את האינטרסים הקהילתיים והנושאים החשובים לציבור החופשי-חילוני בעיר. ראש הרשימה הוא חבר המועצה הוותיק אבי אלבז, הנחשב לאופוזיציונר פעיל ביותר במועצת העיר וחבר בוועדות מכרזים ואזרחים ותיקים.

אבי אלבז – נשוי, אב לשלושה וסב לשלושה נכדים, הוא תושב מכבים מאז 1988 ובעל תואר ראשון ושני במינהל עסקים. במשך עשרות שנים היה מנהל בכיר בחברות עסקיות גדולות כמו: מוטורולה, פלאפון, מגדל ביטוח ו-UPS שילוח בינלאומי, ומשמש יו"ר עמותת "מודיעין חופשית" מיום הקמתה ב-2011 ועד היום. 

הפעילים הנוספים שיתמודדו מטעם רשימת "מודיעין חופשית" למועצת העיר בבחירות הקרובות הם:

גילעד ביהרי – נשוי ואב לשלושה, תושב מודיעין משנת 2010, מתכנת מחשבים ומערכות מידע, עצמאי. גילעד הוא פעיל חברתי, ממובילי המחאה החברתית במודיעין ב-2011, מפעילי המחאה נגד מתווה הגז וממארגני ההפגנות להגנה על הדמוקרטיה ונגד שחיתות, המתקיימות כל מוצ״ש בצומת שילת, לשעבר יו״ר ועדת ביקורת באגודת הסטודנטים במכללת שנקר, לשעבר מנהל קבוצה בקבוצת הכדורסל הפועל ת״א, ובעד החזרת אחריות המדינה על אזרחיה ודאגה לכלל במקום לבעלי ההון, מינהל תקין, שוויון, שקיפות, חופש דת וחופש מדת.

איתי אלמוג בר – נשוי ואב לשניים, תושב מודיעין משנת 2003, אדריכל - בוגר בצלאל, מנכ״ל ומייסד Archijob – הפורטל הישראלי לאדריכלות ועיצוב ומרכז ההדרכה ארכיג׳וב – סטודיו וקצין מודיעין במיל׳. אלמוג גם הוא פעיל חברתי – ממארגני ההפגנות להגנה על הדמוקרטיה ונגד שחיתות, המתקיימות במוצ"ש בצומת שילת. איתי היה פעיל גם במחאה החברתית ב- 2011, ומצהיר כי הוא בעד מדינה דמוקרטית ושוויונית לכל.

אביבית קארו-קיים – נשואה ואם לארבעה, תושבת מודיעין משנת 2004, בעלת משרד עורכי דין בעיר, ופעילה קהילתית בענייני חינוך.

שרה זיכרמן, נשואה ואם לשניים, תושבת מודיעין משנת 2004, בעלת תואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון,  מתנדבת ב"ידיד לחינוך" לבתי הספר, פעילה בחוגי הגמלאים בעיר, חברה בעמותת מודיעין חופשית מאז-2011.

אלה ארדיטי – נשואה ואם לשלושה, תושבת רעות משנת 1991, עובדת סוציאלית, בוגרת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ותואר ראשון בהיסטוריה וחינוך. בעלת תעודת הוראה והנחיית קבוצות, פעילה חברתית ומפעילות המחאה החברתית בשנת 2011, מתווה הגז והמחאה על שמירת הדמוקרטיה ונגד שחיתות,  חברה בתנועת "נשים עושות שלום" ופעילה למען זכויות בעלי חיים. מצהירה כי היא מאמינה בצדק חברתי, הגנה על  המוחלשים בחברה, שוויון זכויות, מינהל תקין, שקיפות, קידום חינוך לסובלנות בחינוך וחופש דת.

אלבז טוען כי למרות אופייה הפלורליסטי, החופשי-חילוני של העיר, בתי הקפה ברחבי העיר סגורים בשבתות, ובמוסדות הדת העירוניים לא קיים ייצוג לזרמים הנוספים ביהדות – מלבד הזרם האורתודוקסי. אלבז: "אנו שומרי הסף במועצת העיר, ונמשיך להיאבק עבור חופש דת ועיר חופשית, פתוחה ותוססת בסופי שבוע,  מינהל תקין, בקרה על תקציבי העירייה וכספי הציבור, מסעדות ובתי קפה פתוחים בשבתות במרכז העיר ושדרוג חוק העזר העירוני לפתיחת בתי קפה, מסעדות, מעדניות, מרכולים וכו' בשבתות".

אלבז מוסיף כי: "הרשימה תמשיך לפעול בנחישות בעד חופש דת ועיר חופשית, קיום מינהל תקין, טוהר מידות ושקיפות מלאה בפעילות העירייה ובתאגידים העירוניים, בקרה על תקציבי העירייה וכספי הציבור, הפעלת תחבורה עירונית בשישי בלילה ובשבתות, הקמת מוסד אקדמי בעיר, הקמת מרכזי תרבות קהילתיים על המגרשים הציבוריים לטובת פעילות קהילתית של כל תושבי העיר ובמיוחד לאזרחים הוותיקים, ואף  תדאג להגן על איכות והגנה על הסביבה בעיר, להגן על אתרי מורשת בעיר ולשמור על הגבעות הדרומיות. לפעול למען אוויר נקי ולמנוע זיהום אוויר לבריאות טובה של כל תושבי העיר ולהקים מערכות סולאריות מתקדמות לחשמל ירוק ולהתייעלות וחיסכון בחשמל".