צילום בשער: צילומה של מעיין ניר, זוכת התחרות לשנת 2019

העירייה בשיתוף עם החברה להגנת הטבע יוצאות לדרך, זו השנה הרביעית, עם תחרות הצילום "ילד.טבע.עיר". בתחרות יכולים להשתתף כל ילדי ובני הנוער מהעיר מכיתה א' עד י"ב, כאשר בימים אלה מופץ בבתי הספר קול קורא המזמין להשתתף בתחרות.

מטרת התחרות להפגיש ילדים ובני נוער עם הטבע העירוני ולצלם תמונות מיוחדות של נקודות המפגש הללו שבין הטבע לעיר. בחברה להגנת הטבע מדגישים כי מדובר בטבע הפראי הקיים כמו צמחי בר או חיות בר. רגעים ונקודות השקה אלו, יתועדו מבעד לעדשת המצלמה של הילדים כפי שנעשה בשנים קודמות באופן מעורר התפעלות והשראה.

הצילומים שייבחרו על ידי ועדת היגוי יוצגו בהמשך בתערוכה במסגרתה, יוכלו תושבים להצביע לצילום החביב עליהם באתר העירייה, בין התאריכים 20.3 עד 28.3. שלושת הצילומים הזוכים במקומות הראשונים, יזכו בפרסים: טיול כיתתי מודרך לבתי הספר היסודיים או סדנת צילום בטבע בסמארטפונים לתלמידי העל יסודי.

בשנים האחרונות, זכתה התחרות להצלחה רבה ואלפי תושבים לקחו חלק בהצבעות. השנה, מדגישים בעירייה כי כל משתתף ישלח תמונה אחת בלבד עד ליום 9.3 למייל pic4modiin@gmail.com,  עם שם הצלם, שכבת הגיל ובית הספר בו הוא לומד. (ניתן לגשת לתחרות גם דרך בית הספר וגם באופן פרטי).

אביטל יוגב, מנהלת קהילת מודיעין בחברה להגנת הטבע: " העיר מוקפת אתרי טבע מרהיבים מסביבה ובתוכה. מטרת התחרות היא לעודד את ילדי העיר לצאת אל הטבע, להתבונן, להתפעל, ולצלם את הרגעים הקטנים המיוחדים בעיניהם. החיבור אל הטבע יוצר ילדים שמחים יותר, פעילים יותר, חברותיים יותר. אנחנו מזמינים את כל ההורים והמורים לעודד את הילדים לקחת חלק בתחרות. עצם ההשתתפות חשובה. ובנוסף – הזוכים במקומות הראשונים יקבלו טיול כיתתי מודרך לילדי בתי הספר היסודיים, או סדנת צילום טבע בסמארטפונים לילדי העל-יסודי. הפרסים בחסות החברה להגנת הטבע."

סגן ראש העיר, מחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "זכינו לגור בעיר מודרנית המוקפת באתרי טבע, יערות, צמחים ועוד. השילוב הנהדר הזה הוליד בשלוש השנים האחרונות צילומים נפלאים של ילדים ונוער, שהצליחו לבטא בתמונות את היופי של הטבע העירוני. אני קורא לילדים ולנוער לצאת אל העיר ואל הטבע וליהנות מהמקום בו אנו חיים, ותוך כדי גם לתעד את החיבור הזה באמצעות צילומים שישלחו לתחרות."