אתמול,  שני 8.1 ציינה מועצת התלמידים והנוער העירונית בשיתוף עם העירייה את "יום המאבטח", יום הוקרה למאבטחים במוסדות החינוך בעיר. היוזמה היפה נולדה לפני מספר שנים, כשמועצת התלמידים והנוער העירונית קיבלה את ההחלטה לקיים יום הוקרה שכזה, המעריך את עבודתם החשובה לביטחון התלמידים והילדים. השנה חודשה היוזמה והוחלט כי יום זה ייהפך ליום קבוע אותו מציינים מדי שנה. במהלך חודש דצמבר קיימה מועצת התלמידים העירונית ישיבה במתחם הנוער , יחד עם כלל יושבי הראש של מועצות התלמידים הבית ספריות, ישיבת הכנה שבה הועלו רעיונות לקראת האירוע.

ראש העיר חיים ביבס, סגנו מויש לוי ונציגים מן העירייה הגיעו גם הם ביום זה, לביקור מיוחד לאות הערכה ותודה למאבטחים בתיכון עירוני א' ובבית ספר עידנים. חיים ביבס  שהעניק למאבטחים כוס תרמית, מתנת העירייה למאבטחי מוסדות החינוך אמר כי "תלמידי העיר הקדישו יום מיוחד זה שבו הם מודים למאבטחים ששומרים עליהם לאורך שנת הלימודים, וגם אני רוצה לומר להם תודה מקרב לב, על שהם שומרים על הילדים שלנו, שהם הדבר הכי חשוב עבורנו."

עשרות מאבטחי מוסדות החינוך וסיירי הביטחון בניידות האבטחה זכו לשלל פינוקים ומילות הערכה, שהגיעו מתוך יוזמות יצירתיות של התלמידים וצוותי מוסדות החינוך. כך למשל, בעירוני א' העניקו התלמידים תעודות הוקרה שהיו תלויות בביתני המאבטחים וניתנה להם עוגה, עירוני ב' הכינו ברכות מכל בית הספר, בעירוני ג' הפכו יום זה גם ליום הוקרה למען המנקים בבית הספר והכינו ברכות ושלטים בכיתוב בעברית ובערבית ועוגיות, בעירוני ה' הכינו שלט גדול שכתוב עליו תודה עם חתימות סגל ההוראה והתלמידים, בית ספר אלונים פינק את המאבטחים בארוחת בוקר, מטריה וברכות ואפילו הוזמן המאבטח לראיון "ברדיו אלונים" בו נשאל על ילדותו, תחביביו וספרים שקרא לאחרונה.

צילומים: דוברות העירייה